RS/OK
A.net/OK
Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
Oklahoma Baptist University Track and Field and Cross Country - Shawnee, Oklahoma
Bison
500 W University, Shawnee, Oklahoma, 74804, United States
Report
Block
3 Followers
Home
Photos
Blog
News
Videos
Schedule/Results
Records
Athletes
Media
Cody Camacho
Photos (
0
)
View
Videos (
4
)
View
News (
20
)
View
Blogs (
0
)
View
Group media
News
Write News
Athlete RSS Feed
Folders
2009 / 2010 - (5 articles)
2010 / 2011 - (5 articles)
2011 / 2012 - (1 articles)
2012 / 2013 - (9 articles)
All News
Search
2013 Results - Texas Tech Indoor Invitational - Masked Rider Open
Published by
DyeStatCOLLEGE.com
Jan 20th 2013, 3:04am
Comments
Texas Tech Indoor Invitational
Jan 18, 2013 to Jan 19, 2013
Lubbock, TX, US
« Filter Results by Team: »
Abilene Christian
adidas
Angelo State
Barton County
Butler County
Central Oklahoma
Coffeyville
Colby (KS)
Cowley College
Dallas Baptist
Hardin-Simmons
Incarnate Word
Juarez University
Lubbock Christian
McMurry University
New Mexico (JC)
Northwood (TX)
Odessa
Oklahoma Baptist
Oklahoma Christian
South Plains
Southern Methodist
St Gregory's
Super Star Sports
Team America
Texas A&M-Kingsville
Texas Lutheran
Texas Tech
Texas-Pan American
Unattached
Wayland Baptist
West Texas A&M
Western Texas
Men:
55m
|
200m
|
400m
|
600y
|
800m
|
1k
|
Mile
|
3k
|
5k
|
55h
|
4x400m
|
Distance Medley
|
Shot
|
Weight
|
HJ
|
LJ
|
TJ
|
PV
Women:
55m
|
200m
|
400m
|
600y
|
800m
|
1k
|
Mile
|
3k
|
5k
|
55h
|
4x400m
|
Distance Medley
|
Shot
|
Weight
|
HJ
|
LJ
|
TJ
|
PV
Mens 55m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Farquarshon, Johnathan
9
Abilene Christia
06.30
nwi
2
2
Winters, David
9
Barton County
06.30
nwi
2
3
Turner, Gregory
11
Wayland Baptist
06.32
nwi
2
4
De Grasse, Andre
9
Coffeyville
06.32
nwi
2
5
Turner, Kenneth
12
Unattached
06.33
nwi
2
6
Gotch, Jarvis
10
South Plains
06.34
nwi
2
7
Curry, Tommy
12
Unattached
06.39
nwi
1
8
Brown, Tommy
12
Incarnate Word
06.42
nwi
2
9
Williams, Levance
12
Unattached
06.45
nwi
1
10
Brown, Darryl
10
Cowley College
06.49
nwi
1
11
Scruggs, Justin
9
Wayland Baptist
06.51
nwi
1
12
Combs, Kenneth
9
Oklahoma Baptist
06.54
nwi
1
13
Hampton, Cameron
10
Butler County
06.55
nwi
1
--
Joseph's, Jeffery
11
Wayland Baptist
FS
nwi
2
--
Rittinger, Devon
9
Coffeyville
FS
nwi
1
Mens 55m
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Farquarshon, Johnathan
9
Abilene Christia
06.33
nwi
11
2
Winters, David
9
Barton County
06.37
nwi
1
3
Turner, Kenneth
12
Unattached
06.38
nwi
4
4
Joseph's, Jeffery
11
Wayland Baptist
06.38
nwi
8
5
Turner, Gregory
11
Wayland Baptist
06.40
nwi
2
6
De Grasse, Andre
9
Coffeyville
06.42
nwi
8
7
Gotch, Jarvis
10
South Plains
06.42
nwi
3
8
Brown, Tommy
12
Incarnate Word
06.44
nwi
11
9
Curry, Tommy
12
Unattached
06.46
nwi
3
10
Williams, Levance
12
Unattached
06.47
nwi
9
11
Handsborough, Kabroderan
9
South Plains
06.48
nwi
6
12
Rittinger, Devon
9
Coffeyville
06.50
nwi
6
13
Scruggs, Justin
9
Wayland Baptist
06.52
nwi
9
14
Hampton, Cameron
10
Butler County
06.54
nwi
5
15
Brown, Darryl
10
Cowley College
06.56
nwi
10
16
Combs, Kenneth
9
Oklahoma Baptist
06.57
nwi
4
17
Banks, Jerell
10
West Texas A&M
06.60
nwi
5
18
Sheppard, Jerrell
10
Wayland Baptist
06.60
nwi
9
19
Cardinal, Marquis
10
Texas A&M-Kingsv
06.61
nwi
9
20
Ali, Taariq
10
Barton County
06.64
nwi
3
21
Odom, Trevon
12
McMurry Universi
06.64
nwi
3
22
Gallegos, Heber
Juarez Universit
06.64
nwi
1
23
DeLord, Joshua
10
Dallas Baptist
06.65
nwi
2
24
Keith, John
11
McMurry Universi
06.66
nwi
1
25
Narvaez, Adan
12
Incarnate Word
06.66
nwi
10
26
Muller, Fabian
9
West Texas A&M
06.67
nwi
6
27
Johnson, Marcus
11
Northwood (TX)
06.67
nwi
4
28
West, Eric
9
South Plains
06.67
nwi
2
29
Bennett, Xavier
12
West Texas A&M
06.67
nwi
7
30
Soza, Joseph
9
Texas A&M-Kingsv
06.68
nwi
11
31
Young, Timothy
10
Cowley College
06.68
nwi
7
32
Swayze, Cole
9
Oklahoma Baptist
06.69
nwi
5
33
Gonzalez, Luis
9
Unattached
06.70
nwi
8
34
Zu Bolton, Josh
12
McMurry Universi
06.70
nwi
10
35
Cronwell, Rahim
10
Barton County
06.70
nwi
5
35
Brown, Devan
9
Abilene Christia
06.70
nwi
2
37
Golden, Jerome
9
Coffeyville
06.71
nwi
8
37
Black, Christian
9
Barton County
06.71
nwi
1
39
Bennett, Kyle
9
Coffeyville
06.72
nwi
4
40
Dennis, Tanner
12
West Texas A&M
06.72
nwi
9
41
Dewitt, Christopher
10
Incarnate Word
06.72
nwi
6
42
Davis, Tucker
9
Cowley College
06.73
nwi
7
43
Hutchison, Bradley
9
Hardin-Simmons
06.73
nwi
8
44
Wallace, Austin
9
Oklahoma Christi
06.74
nwi
7
45
Hogg, Darian
11
Abilene Christia
06.74
nwi
4
46
Williams, Desmond
9
McMurry Universi
06.76
nwi
8
47
White, Daniel
9
Butler County
06.80
nwi
9
48
Breaux, Justin
9
Butler County
06.81
nwi
6
49
Wright, Devon
9
Dallas Baptist
06.82
nwi
3
50
Williams, Jalen
9
St Gregory's
06.83
nwi
11
51
Moyd, Matt
9
Barton County
06.85
nwi
1
52
Reyna, Eric
9
Texas-Pan Americ
06.88
nwi
2
53
Harris, Matthew
10
Incarnate Word
06.89
nwi
10
54
Moreno, Diego
Juarez Universit
06.90
nwi
9
55
Swinford, Tanner
9
McMurry Universi
06.91
nwi
2
56
George, Jamal
9
Oklahoma Christi
06.91
nwi
10
57
Hart, Keaton
9
Abilene Christia
06.92
nwi
11
58
Addo, Bryan
9
Coffeyville
06.93
nwi
2
59
Miller, Blayze
9
Butler County
06.94
nwi
4
60
McQueen, Baron
Unattached
06.94
nwi
4
61
Mendenhall, Kaleb
9
St Gregory's
06.95
nwi
5
62
Reynoso, Claudio
Juarez Universit
07.04
nwi
7
63
Rowe, Dontae
10
McMurry Universi
07.05
nwi
5
64
Clower, Guthrie
9
St Gregory's
07.08
nwi
3
65
Bolanos, Jose
12
Hardin-Simmons
07.11
nwi
1
66
Dickson, Dustin
11
West Texas A&M
07.12
nwi
11
67
Miranda, Steven
9
Unattached
07.17
nwi
9
68
Barron, Zeth
11
Hardin-Simmons
07.22
nwi
11
69
Weghorst, Aaron
10
Dallas Baptist
07.38
nwi
10
--
Jennings, Shauron
10
Butler County
FS
nwi
8
Mens 200m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Winters, David
9
Barton County
21.21
nwi
1
2
De Grasse, Andre
9
Coffeyville
21.67
nwi
7
3
Dolphus, Lorenzo
11
Wayland Baptist
21.70
nwi
6
4
Extol, Dwayne
11
Texas Tech
21.78
nwi
1
5
Howard, Durawn
11
Wayland Baptist
21.80
nwi
3
6
Banks, Jerell
10
West Texas A&M
21.81
nwi
5
7
Bartlett, Blake
9
Western Texas
21.85
nwi
1
8
Handsborough, Kabroderan
9
South Plains
22.03
nwi
2
9
Turner, Kenneth
12
Unattached
22.03
nwi
3
10
Brown, Darryl
10
Cowley College
22.26
nwi
1
11
Odom, Trevon
12
McMurry Universi
22.29
nwi
4
12
Johnson, David
9
Wayland Baptist
22.32
nwi
4
13
Cronwell, Rahim
10
Barton County
22.34
nwi
3
14
Rittinger, Devon
9
Coffeyville
22.38
nwi
9
15
West, Eric
9
South Plains
22.40
nwi
7
16
Bennett, Xavier
12
West Texas A&M
22.40
nwi
6
17
Clark, Rashard
9
Western Texas
22.42
nwi
7
18
Brown, Tommy
12
Incarnate Word
22.42
nwi
5
19
Scruggs, Justin
9
Wayland Baptist
22.48
nwi
4
20
Jackson, Kenny
11
West Texas A&M
22.48
nwi
3
21
Gonzalez, Luis
9
Unattached
22.60
nwi
16
22
Johnson, Lorenzo
9
Western Texas
22.60
nwi
5
23
Williams, Desmond
9
McMurry Universi
22.66
nwi
18
24
Davis, Tucker
9
Cowley College
22.68
nwi
5
25
Dewitt, Christopher
10
Incarnate Word
22.71
nwi
2
26
Mokobia, Obi
10
Coffeyville
22.74
nwi
14
27
Stephens, Anthony
9
Colby (KS)
22.82
nwi
12
28
Gibson, Eric
9
Cowley College
22.82
nwi
8
29
Whalum, Corbin
11
Texas A&M-Kingsv
22.83
nwi
6
30
Gallegos, Heber
Juarez Universit
22.83
nwi
13
31
Cruz, Victor
9
McMurry Universi
22.86
nwi
9
32
Johnson, Marcus
11
Northwood (TX)
22.86
nwi
4
33
Garibay, Tyler
11
Texas A&M-Kingsv
22.87
nwi
8
34
Brown, Devan
9
Abilene Christia
22.95
nwi
6
35
Narvaez, Adan
12
Incarnate Word
22.95
nwi
8
36
Wright, Devon
9
Dallas Baptist
22.98
nwi
13
37
Andrews, Lance
9
McMurry Universi
23.05
nwi
10
38
Moreno, Edgar
12
Texas-Pan Americ
23.05
nwi
12
39
Hutchison, Bradley
9
Hardin-Simmons
23.07
nwi
12
40
Young, Timothy
10
Cowley College
23.07
nwi
5
41
Hampton, Cameron
10
Butler County
23.08
nwi
2
42
Sheppard, Jerrell
10
Wayland Baptist
23.09
nwi
9
43
Steele, Denard
11
Wayland Baptist
23.13
nwi
12
44
Moreno, Diego
Juarez Universit
23.14
nwi
14
45
Golden, Jerome
9
Coffeyville
23.14
nwi
10
46
Macon, Courtney
9
West Texas A&M
23.18
nwi
18
47
Spears, Dwain
9
Texas-Pan Americ
23.19
nwi
9
48
Zarate, Macario
10
Texas-Pan Americ
23.23
nwi
8
49
Breaux, Justin
9
Butler County
23.28
nwi
18
50
Bennett, Kyle
9
Coffeyville
23.31
nwi
14
51
Robinson, Courtland
9
Barton County
23.32
nwi
11
52
Black, Christian
9
Barton County
23.39
nwi
8
53
Hamilton, Isaac
9
McMurry Universi
23.41
nwi
17
54
Henson, Jamal
9
Barton County
23.45
nwi
7
55
Zu Bolton, Josh
12
McMurry Universi
23.47
nwi
3
56
George, Jamal
9
Oklahoma Christi
23.56
nwi
17
57
Stark, Matthew
12
Abilene Christia
23.60
nwi
11
58
Mendenhall, Kaleb
9
St Gregory's
23.62
nwi
15
59
Cardinal, Marquis
10
Texas A&M-Kingsv
23.66
nwi
6
60
Addo, Bryan
9
Coffeyville
23.68
nwi
10
61
Soza, Joseph
9
Texas A&M-Kingsv
23.69
nwi
10
62
McQueen, Baron
Unattached
23.73
nwi
12
63
Slaughter, Layton
9
Unattached
23.78
nwi
4
64
Bell, Chevante
9
McMurry Universi
23.85
nwi
11
65
Ogletree, Winston
11
Oklahoma Christi
23.85
nwi
16
66
Jennings, Shauron
10
Butler County
23.87
nwi
8
67
Swinford, Tanner
9
McMurry Universi
23.92
nwi
11
68
Reynoso, Claudio
Juarez Universit
23.95
nwi
7
69
Harris, Matthew
10
Incarnate Word
24.02
nwi
11
70
Martinez, Guillermo
12
Texas-Pan Americ
24.03
nwi
13
71
Keith, John
11
McMurry Universi
24.08
nwi
13
72
White, Daniel
9
Butler County
24.11
nwi
18
73
Footer, Derek
10
Hardin-Simmons
24.18
nwi
17
74
Woods, Luke
9
Abilene Christia
24.21
nwi
9
75
Petty, Parker
12
Abilene Christia
24.31
nwi
11
76
Parker, Trenton
9
Oklahoma Christi
24.35
nwi
16
77
Williams, Jalen
9
St Gregory's
24.40
nwi
15
78
Miller, Blayze
9
Butler County
24.42
nwi
17
79
Gomez, Andres
12
Texas-Pan Americ
24.43
nwi
13
80
Quisenberry, Rance
12
Unattached
24.46
nwi
7
81
Bolanos, Jose
12
Hardin-Simmons
24.48
nwi
15
82
Yancey, Garrett
9
St Gregory's
24.58
nwi
16
83
Clower, Guthrie
9
St Gregory's
24.64
nwi
16
84
Barron, Zeth
11
Hardin-Simmons
24.89
nwi
16
85
DeLord, Joshua
10
Dallas Baptist
24.92
nwi
14
86
Rowe, Dontae
10
McMurry Universi
25.15
nwi
17
87
Parker, Tommy
12
Dallas Baptist
25.27
nwi
10
88
Weghorst, Aaron
10
Dallas Baptist
25.48
nwi
17
Mens 400m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Hart, Shavez
10
South Plains
48.32
1
2
Hunt, Andrew
10
South Plains
48.35
2
3
McKinnie, Dakarie
10
South Plains
48.36
2
4
Courtney, Michael
12
Unattached
48.45
1
5
Mascoll, Anthonio
10
South Plains
48.62
1
6
Denson, Emmanuel
10
South Plains
48.75
4
7
Geary, Jordan
12
Abilene Christia
48.83
1
8
Atkinson, Marques
10
South Plains
48.88
4
8
Gayle, Steven
9
South Plains
48.88
2
10
Larry, Alfred
9
Butler County
49.27
2
11
Rios, Sergio
12
Texas A&M-Kingsv
49.32
2
12
Hall, U'monta
10
Wayland Baptist
49.58
5
13
Kent, Deon
12
Wayland Baptist
49.59
5
14
Clark, Rashard
9
Western Texas
49.60
3
15
Johnson, Dijan
11
Texas-Pan Americ
49.71
5
16
Washington, Anthony
12
Texas A&M-Kingsv
50.14
3
17
Hinton, Travis
10
Oklahoma Baptist
50.33
4
18
Sheppard, Carlton
10
Coffeyville
50.53
6
19
Garibay, Tyler
11
Texas A&M-Kingsv
50.56
4
20
McDonnough, Cody
11
Unattached
50.62
6
21
Gardner, Angelo
9
South Plains
50.63
10
22
Andrews, Lance
9
McMurry Universi
50.75
11
23
Allyene-Forte, Osei
10
Abilene Christia
50.75
4
24
Allen, Dontayveous
9
St Gregory's
50.89
8
25
Calloway, Steven
9
Butler County
50.93
3
25
Stephens, Anthony
9
Colby (KS)
50.93
13
27
Galvan, Jose
9
Texas A&M-Kingsv
51.16
8
28
Vidales, Damian
9
West Texas A&M
51.19
6
29
Gibson, Eric
9
Cowley College
51.23
11
30
Poindexter, Willie
10
McMurry Universi
51.34
11
31
Steele, Denard
11
Wayland Baptist
51.35
9
32
Swayze, Cole
9
Oklahoma Baptist
51.35
7
33
Hernadez, Luis Carlos
Juarez Universit
51.39
11
34
Lightbourne, Keirston
10
Barton County
51.74
7
35
Neilly, Ramon
11
Texas-Pan Americ
51.74
10
36
Odom, Trevon
12
McMurry Universi
51.76
9
37
Quinones, Roberto
Juarez Universit
51.77
9
38
West, Eric
9
South Plains
51.85
16
39
Moreno, Edgar
12
Texas-Pan Americ
52.11
7
40
Dimock, Dylan
9
Texas A&M-Kingsv
52.12
11
41
Henson, Jamal
9
Barton County
52.15
7
42
Combs, Kenneth
9
Oklahoma Baptist
52.23
6
43
Smith, Kevyn
12
Unattached
52.40
13
44
Bromell, Willie
10
Cowley College
52.49
9
45
Bell, Chevante
9
McMurry Universi
52.57
14
46
Hampton, Cameron
10
Butler County
52.70
13
47
Payne, Dallas
9
Texas A&M-Kingsv
52.71
12
48
Hugg, Rashawn
12
Wayland Baptist
52.79
7
49
Spears, Dwain
9
Texas-Pan Americ
52.90
3
50
Mokobia, Obi
10
Coffeyville
52.90
13
51
Kaplinski, Daniel
11
Hardin-Simmons
52.92
8
52
Newkirk, Emory
9
Super Star Sport
53.22
15
53
MacDonald, Bryan
10
Texas-Pan Americ
53.34
12
54
Reynoso, Claudio
Juarez Universit
53.37
5
55
Hartfield, Dominique
9
Unattached
53.58
12
56
Cruz, Victor
9
McMurry Universi
53.76
14
57
Price, Andrew
11
Dallas Baptist
53.86
16
58
Gomez, Andres
12
Texas-Pan Americ
54.04
14
59
Warrington, Jason
9
Dallas Baptist
54.06
15
60
Hutchison, Bradley
9
Hardin-Simmons
54.16
14
61
Rodarte, Peter
9
Northwood (TX)
54.33
16
62
Robinson, Courtland
9
Barton County
54.43
8
63
Wright, Devon
9
Dallas Baptist
54.54
12
64
Bolanos, Jose
12
Hardin-Simmons
54.72
11
65
Hamilton, Isaac
9
McMurry Universi
54.81
14
66
Irvin, Ashton
9
Cowley College
54.95
16
67
Whalum, Corbin
11
Texas A&M-Kingsv
55.10
10
68
Watkins, Anthony
9
St Gregory's
55.20
12
69
Miller, Cedric
9
Hardin-Simmons
55.42
15
70
Yancey, Garrett
9
St Gregory's
55.71
12
71
Wells, Luke
9
Hardin-Simmons
56.62
15
72
Dickensheets, Sam
9
McMurry Universi
56.94
16
73
Thomas, Tredarious
10
Coffeyville
58.28
15
74
Thorne, Gavin
Unattached
58.79
14
Mens 600y
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Norwood, Vernon
10
South Plains
1:09.86
1
2
Mascoll, Anthonio
10
South Plains
1:09.93
1
3
Harper, Tyler Daniel
10
South Plains
1:11.39
1
4
Gayle, Steven
9
South Plains
1:11.42
3
5
Hunt, Andrew
10
South Plains
1:11.48
3
6
Johnson, Omar
9
Western Texas
1:11.63
1
7
Atkinson, Marques
10
South Plains
1:11.74
2
8
Booker, Dewayne
11
Wayland Baptist
1:11.79
1
9
Hall, U'monta
10
Wayland Baptist
1:12.13
2
10
Denson, Emmanuel
10
South Plains
1:12.21
4
11
Marsh, Shevaun
11
Wayland Baptist
1:12.27
2
12
Larry, Alfred
9
Butler County
1:12.59
4
13
Kent, Deon
12
Wayland Baptist
1:13.01
3
14
Hayles, Fabian
9
Colby (KS)
1:13.02
4
15
Waller, Mike
9
South Plains
1:13.16
2
16
Korn, Alexander
10
West Texas A&M
1:13.78
3
17
Charles, Anderson
9
South Plains
1:14.16
4
18
Clement, Terrell
9
South Plains
1:14.26
5
19
Hernadez, Luis Carlos
Juarez Universit
1:14.61
6
20
Vaughn, Merritt
9
West Texas A&M
1:14.88
6
21
Lutterloh, Ryan
9
Oklahoma Christi
1:14.91
7
22
Calloway, Steven
9
Butler County
1:15.07
5
23
Moore, Leroy
10
Butler County
1:15.17
7
24
Allen, Dontayveous
9
St Gregory's
1:15.18
3
25
Puga, Martin
11
West Texas A&M
1:15.27
6
26
Davis, Jovan
10
South Plains
1:15.33
4
27
Williams, Coty
10
Butler County
1:15.38
7
28
Quinones, Roberto
Juarez Universit
1:15.46
7
29
Johnson, Dijan
11
Texas-Pan Americ
1:15.56
5
30
Galvan, Jose
9
Texas A&M-Kingsv
1:15.81
7
31
Hamilton, Anthony
9
Western Texas
1:16.20
5
32
Dimock, Dylan
9
Texas A&M-Kingsv
1:16.27
6
33
Lightbourne, Keirston
10
Barton County
1:16.39
5
34
Hamilton, Aaron
9
Western Texas
1:16.58
5
35
Johnson, Taylor
11
West Texas A&M
1:17.19
8
36
Massey, Landon
10
Dallas Baptist
1:17.50
9
37
Neilly, Ramon
11
Texas-Pan Americ
1:17.51
6
38
Kiptoo, Edwin
Unattached
1:17.61
3
39
Price, Andrew
11
Dallas Baptist
1:17.93
10
40
Smith, Clay
9
Unattached
1:18.13
10
41
Myatt, Ross
12
West Texas A&M
1:18.28
8
42
Galindo, Carlos
9
Butler County
1:18.61
10
43
Hall, Charles
9
Incarnate Word
1:18.72
6
44
Howard, Tyler
10
West Texas A&M
1:19.09
9
45
MacDonald, Bryan
10
Texas-Pan Americ
1:19.58
8
46
Payne, Dallas
9
Texas A&M-Kingsv
1:19.68
8
47
Warrington, Jason
9
Dallas Baptist
1:20.66
10
48
Irvin, Ashton
9
Cowley College
1:21.76
10
49
Rodarte, Peter
9
Northwood (TX)
1:21.91
9
50
Wells, Luke
9
Hardin-Simmons
1:23.84
9
--
Zewde, Daniel
12
West Texas A&M
DNF
9
--
Lewis, Jaques
9
West Texas A&M
DNF
8
Mens 800m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Sheperson, Clay
9
Oklahoma Baptist
1:54.60
1
2
Booker, Dewayne
11
Wayland Baptist
1:54.88
1
3
Moreu, Baptiste
10
West Texas A&M
1:55.35
1
4
Doss, Dylan
10
West Texas A&M
1:55.41
1
5
Idziak, Michal
9
Texas A&M-Kingsv
1:55.57
1
6
Marsh, Shevaun
11
Wayland Baptist
1:56.16
1
7
Casse, Martin
11
Texas-Pan Americ
1:56.58
1
8
McVey, Kendall
10
Texas Tech
1:56.66
1
10
Marquez, Lucas
9
West Texas A&M
1:57.05
1
9
Riley, Ashley
9
Colby (KS)
1:57.05
1
11
Byrd, Rah'Man
12
Oklahoma Baptist
1:57.57
1
12
Allen, Jywayne
9
Oklahoma Baptist
1:57.66
1
13
Hayles, Fabian
9
Colby (KS)
1:57.75
1
14
Boen, Hildon
12
Wayland Baptist
1:57.89
1
15
Vaughn, Merritt
9
West Texas A&M
1:57.91
1
16
Mauritsen, Kory
10
Texas Tech
1:57.95
1
17
ROSALEZ, JOSHUA
9
Texas-Pan Americ
1:58.49
1
18
Monticone, Robert
9
Colby (KS)
1:58.71
1
19
Puga, Martin
11
West Texas A&M
1:58.83
1
20
Bish, Travis
12
Oklahoma Baptist
1:58.87
1
21
Waller, Mike
9
South Plains
1:59.19
1
22
Prado, Joshua
12
Texas A&M-Kingsv
1:59.58
1
23
Camacho, Cody
12
Oklahoma Baptist
1:59.73
1
24
Wargo, Nick
Unattached
1:59.77
1
25
Spess, Ricky
9
Cowley College
2:00.17
1
26
Taylor, Will
10
Coffeyville
2:00.20
1
27
Jayesimi, Bango
NA
Abilene Christia
2:00.23
1
28
Garnett, Rajeem
9
Western Texas
2:00.34
1
29
Dunn, Kevin
9
Wayland Baptist
2:01.00
1
30
Gardner, Chenier
9
South Plains
2:01.25
1
31
Massey, Landon
10
Dallas Baptist
2:01.34
1
32
Parker, Taylor
10
Butler County
2:01.63
1
33
Todd, Anthony
9
McMurry Universi
2:01.74
1
34
McDonnough, Corey
12
Unattached
2:01.88
1
35
Williams, Coty
10
Butler County
2:02.24
1
36
Grant, Ben
9
Coffeyville
2:02.27
1
37
Koistinen, David
10
Oklahoma Christi
2:02.28
1
38
Harrold, Jonathan
9
South Plains
2:02.58
1
39
Rodriquez, Matthew
11
Lubbock Christia
2:02.86
1
40
Demings, Paul
9
Hardin-Simmons
2:03.02
1
41
Berry, David
9
Barton County
2:03.03
1
42
Stoots, Nicholas
11
Oklahoma Christi
2:03.06
1
43
FLOWERS, RAYMOND
9
Texas-Pan Americ
2:03.40
1
44
keirns, bryant
9
Oklahoma Christi
2:04.42
1
45
Beal, Joshua
9
Cowley College
2:06.22
1
46
Richardson, Ryan
10
Texas A&M-Kingsv
2:06.28
1
47
Bale, Charles Trey
11
Lubbock Christia
2:06.30
1
48
Slaughter, Layton
9
Unattached
2:06.82
1
49
Kelsey, Adam
9
Butler County
2:06.84
1
50
Harrison, Alex
10
Coffeyville
2:06.86
1
51
Brown, Drake
10
Butler County
2:07.15
1
52
Jaramillo, Dustin
10
McMurry Universi
2:07.37
1
53
Dyer, Isaac
9
Cowley College
2:08.53
1
54
Villarreal, Joey
11
Lubbock Christia
2:09.77
1
55
Hofstetter, Thomas
10
Butler County
2:09.96
1
56
Hammond, Jack
12
McMurry Universi
2:10.35
1
57
Zewde, Daniel
12
West Texas A&M
2:11.37
1
58
Watson, Josh
9
Barton County
2:12.02
1
59
Nuckolls, Dale
10
Butler County
2:12.29
1
60
Flores, Hector
9
McMurry Universi
2:12.33
1
61
Richardson, Ryan
12
Unattached
2:13.33
1
62
Galindo, Carlos
9
Butler County
2:13.79
1
63
Nunez, Avery
12
Unattached
2:14.49
1
64
Hall, Charles
9
Incarnate Word
2:15.12
1
65
Harp, Robert
9
Cowley College
2:15.24
1
66
Patterson, Spenser
10
McMurry Universi
2:18.45
1
67
Nunez, Isaac
9
Odessa
2:22.72
1
Mens 1000m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Moreu, Baptiste
10
West Texas A&M
2:29.25
1
2
Dech, Samuel
Unattached
2:29.34
1
3
Doss, Dylan
10
West Texas A&M
2:30.83
1
4
Kosgei, Kip
11
Northwood (TX)
2:31.25
1
5
Boen, Hildon
12
Wayland Baptist
2:31.48
1
6
Lopez, Lucius
12
Wayland Baptist
2:31.71
1
7
Casse, Martin
11
Texas-Pan Americ
2:32.38
1
8
Marquez, Lucas
9
West Texas A&M
2:32.62
1
9
Landrum, Wyatt
9
Wayland Baptist
2:34.66
1
10
ROSALEZ, JOSHUA
9
Texas-Pan Americ
2:35.77
1
11
Eshete, Abel
12
Northwood (TX)
2:36.07
1
12
Stoots, Nicholas
11
Oklahoma Christi
2:36.53
1
13
Taylor, Will
10
Coffeyville
2:38.55
1
14
Grant, Ben
9
Coffeyville
2:38.59
1
15
Salas, Javier
9
Incarnate Word
2:38.82
1
16
Parker, Taylor
10
Butler County
2:39.04
1
17
Njonjo, Geoffrey
12
Oklahoma Christi
2:39.15
1
18
Quiroga, Josh
9
Colby (KS)
2:39.46
1
19
Sheppard, Carlton
10
Coffeyville
2:40.64
1
20
FLOWERS, RAYMOND
9
Texas-Pan Americ
2:40.69
1
21
Tordesillas, Vincent
Unattached
2:41.97
1
22
Koistinen, David
10
Oklahoma Christi
2:42.56
1
23
Harrold, Jonathan
9
South Plains
2:43.32
1
24
Brown, Drake
10
Butler County
2:43.39
1
25
Nuckolls, Dale
10
Butler County
2:43.78
1
26
Mendoza, Israel
9
Butler County
2:43.79
1
27
Russell, Carsten
10
Lubbock Christia
2:43.99
1
28
Lumpkin, Tyler
9
Barton County
2:44.44
1
29
Harrison, Alex
10
Coffeyville
2:44.89
1
30
Kelsey, Adam
9
Butler County
2:45.41
1
31
Munoz, Fidel
9
Butler County
2:47.40
1
32
Hofstetter, Thomas
10
Butler County
2:52.15
1
33
Quick, Trey
10
South Plains
2:53.50
1
34
Hodges, Sean
Unattached
2:53.56
1
35
Jimenez, Heber
10
Butler County
2:55.67
1
36
Knight, Tyler
9
Butler County
3:19.62
1
Mens Mile
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Barrientez, Brayden
12
Oklahoma Christi
4:13.49
1
2
Rivera, Nick
9
Texas Tech
4:19.06
1
3
Burgess, Jonathan
10
Colby (KS)
4:19.77
1
4
Diaz, Roberto
10
Oklahoma Christi
4:20.70
1
5
Lopez, Lucius
12
Wayland Baptist
4:21.47
1
6
Placencia, Isacc
11
Lubbock Christia
4:24.18
1
7
Rueda, Ramon
10
Unattached
4:24.27
1
8
Kosgei, Kip
11
Northwood (TX)
4:30.27
1
9
Koskey, Peter
9
Colby (KS)
4:32.96
1
10
Caton, Chad
9
Hardin-Simmons
4:35.89
1
11
Hays, Gunnar
9
Colby (KS)
4:38.73
1
12
Rueda, Armando
Unattached
4:38.74
1
13
Scribner, Luke
9
McMurry Universi
4:39.28
1
14
Escobar, Gustavo
9
St Gregory's
4:39.32
1
15
Quiroga, Josh
9
Colby (KS)
4:39.52
1
16
Porter, Brandon
9
McMurry Universi
4:40.01
1
17
Smith, Clay
9
Unattached
4:42.54
1
18
Tordesillas, Vincent
Unattached
4:42.57
1
19
Sperling, Evan
9
McMurry Universi
4:44.04
1
20
Miranda, Izzy
11
Lubbock Christia
4:45.28
1
21
Edmiston, Louis
9
Colby (KS)
4:48.41
1
22
Grantham, James
NA
Abilene Christia
4:49.77
1
23
fike, evan
11
Oklahoma Christi
4:54.58
1
24
Och, Taylor
9
Abilene Christia
4:54.64
1
25
Patterson, Spenser
10
McMurry Universi
4:56.87
1
26
Brown, Joey
10
Coffeyville
4:57.48
1
27
Jimenez, Heber
10
Butler County
4:58.14
1
28
Morris, Lucas
10
Lubbock Christia
5:00.32
1
29
Ortiz, Eddie
Unattached
5:16.61
1
30
Nunez, Avery
12
Unattached
5:20.59
1
--
Charles, Anderson
9
South Plains
DNF
1
Mens 3000m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Kissorio, Ezekiel
11
Texas Tech
8:25.77
1
2
Dech, Samuel
Unattached
8:30.56
1
3
Taragon, Edward
12
Wayland Baptist
8:32.96
1
4
Valle, Jordan
10
Wayland Baptist
8:33.38
1
5
Diaz, Roberto
10
Oklahoma Christi
8:33.82
1
6
Njonjo, Geoffrey
12
Oklahoma Christi
8:45.03
1
7
Lira, Jonathon
11
Texas Tech
8:45.07
1
8
Vallejo, Marcos
9
Texas Tech
8:47.52
1
9
Serrano, Luis
11
Texas-Pan Americ
8:50.72
1
10
Landrum, Wyatt
9
Wayland Baptist
8:52.96
1
11
Rennicks, Darragh
9
Cowley College
8:55.65
1
12
Phillips, Jacob
11
Dallas Baptist
8:58.30
1
13
King, Xavier
9
Abilene Christia
8:58.81
1
14
Devlin, Brendan
12
Texas Tech
8:59.14
1
15
Barrientez, Brayden
12
Oklahoma Christi
9:11.39
1
16
Springer, Chris
9
Dallas Baptist
9:15.24
1
17
Pauley, Joshua
11
Dallas Baptist
9:16.79
1
18
Mora, Marcos
10
Incarnate Word
9:17.45
1
19
Salas, Javier
9
Incarnate Word
9:19.51
1
20
Pineda, Seraiah
12
Unattached
9:22.13
1
21
Hernandez, Alejandro
11
Incarnate Word
9:23.05
1
22
kaelin, brennym
10
Oklahoma Christi
9:24.97
1
23
Whitehead, Cordaryl
9
South Plains
9:27.91
1
24
zuercher, timothy
9
Oklahoma Christi
9:31.54
1
25
Forrestir, Erik
NA
Abilene Christia
9:32.15
1
26
Bernal, Brandon
9
South Plains
9:32.97
1
27
Gutierrez, Caleb
9
Incarnate Word
9:33.19
1
28
Porter, Brandon
9
McMurry Universi
9:34.34
1
29
Lozoya, Alfonso
9
Odessa
9:38.20
1
30
Ybarra, Eli
9
Cowley College
9:40.25
1
31
LeMay, Victor
Team America
9:40.70
1
32
Mendoza, Israel
9
Butler County
9:40.81
1
33
Perez, Eladio
9
South Plains
9:43.80
1
34
Gonzales, Alex
11
Dallas Baptist
9:43.90
1
35
Munoz, Fidel
9
Butler County
9:44.39
1
36
Robinson, Nick
9
Cowley College
9:44.74
1
37
Dowd, Michael
10
McMurry Universi
9:51.29
1
38
fike, evan
11
Oklahoma Christi
9:55.33
1
39
Ceballos, Grayson
9
St Gregory's
10:03.69
1
40
Winger, Zach
9
Dallas Baptist
10:09.37
1
41
Shahan, Justin
9
Cowley College
10:26.04
1
42
Moody, Zane
9
Dallas Baptist
10:35.51
1
43
Duncan, Gary
NA
Abilene Christia
10:45.82
1
44
Birtcher, Cory
9
Dallas Baptist
10:46.86
1
--
Carlton, Colt
9
McMurry Universi
DNF
1
--
Cabada, Dominic
9
St Gregory's
DNF
1
Mens 5000m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
McWilliams, David
12
Oklahoma Christi
15:25.15
1
2
keirns, bryant
9
Oklahoma Christi
15:39.73
1
3
Koskey, Peter
9
Colby (KS)
15:43.32
1
4
King, Xavier
9
Abilene Christia
15:43.78
1
5
Cabada, Dominic
9
St Gregory's
15:47.93
1
6
Wint, Oraine
9
Western Texas
16:04.48
1
7
Hays, Gunnar
9
Colby (KS)
16:12.01
1
8
Edmiston, Louis
9
Colby (KS)
16:17.10
1
9
Villarreal, Bretton
11
Unattached
16:21.90
1
10
Ybarra, Eli
9
Cowley College
16:26.61
1
11
Forrestir, Erik
NA
Abilene Christia
16:28.24
1
12
Stephens, Trenton
9
Oklahoma Christi
16:28.57
1
13
Escobar, Gustavo
9
St Gregory's
16:30.49
1
14
Aguinaga, Hugo
11
West Texas A&M
16:31.36
1
15
Williams, Josh
Unattached
16:32.74
1
16
Trevino, Omar
9
Western Texas
16:40.92
1
17
Broomfield, Sterlin
9
Cowley College
16:50.74
1
18
Flores, Jonathan
11
West Texas A&M
16:50.74
1
19
Robinson, Nick
9
Cowley College
17:03.46
1
20
Perez, Eladio
9
South Plains
17:13.88
1
21
Tomlin, Jameson
Unattached
17:26.66
1
22
Brown, Joey
10
Coffeyville
17:31.70
1
23
Ceballos, Grayson
9
St Gregory's
17:37.32
1
24
Keogh, Luke
9
St Gregory's
17:48.50
1
25
Arias, Marco
9
South Plains
17:57.69
1
Mens 55m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Osaghae, Omo
adidas
07.13
nwi
2
2
Brathwaite, Shane
Unattached
07.16
nwi
2
3
Johnson, Lorenzo
9
Western Texas
07.43
nwi
2
4
Banks, Pierre
Unattached
07.44
nwi
2
5
Macon, Courtney
9
West Texas A&M
07.48
nwi
2
6
Denson, Emmanuel
10
South Plains
07.51
nwi
2
7
Clement, Terrell
9
South Plains
07.55
nwi
1
8
Davis, Jovan
10
South Plains
07.58
nwi
1
9
Lacour, Cameron
11
West Texas A&M
07.59
nwi
2
10
Douglas, Derik
12
Oklahoma Baptist
07.61
nwi
1
11
Rios, Sergio
12
Texas A&M-Kingsv
07.62
nwi
2
12
Norville, Josiah
Unattached
07.74
nwi
1
13
Zarate, Macario
10
Texas-Pan Americ
07.78
nwi
1
14
Footer, Derek
10
Hardin-Simmons
07.85
nwi
1
15
Watkins, Anthony
9
St Gregory's
07.97
nwi
1
Mens 55m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Osaghae, Omo
adidas
07.14
nwi
1
2
Brathwaite, Shane
Unattached
07.25
nwi
2
3
Banks, Pierre
Unattached
07.40
nwi
3
4
Lacour, Cameron
11
West Texas A&M
07.53
nwi
6
5
Johnson, Lorenzo
9
Western Texas
07.61
nwi
5
6
Rios, Sergio
12
Texas A&M-Kingsv
07.62
nwi
5
7
Macon, Courtney
9
West Texas A&M
07.65
nwi
1
8
Denson, Emmanuel
10
South Plains
07.68
nwi
6
9
Davis, Jovan
10
South Plains
07.71
nwi
4
10
Norville, Josiah
Unattached
07.80
nwi
2
11
Zarate, Macario
10
Texas-Pan Americ
07.80
nwi
2
12
Green, Tony
10
Barton County
07.82
nwi
4
13
Clement, Terrell
9
South Plains
07.83
nwi
5
14
Douglas, Derik
12
Oklahoma Baptist
07.86
nwi
3
15
Footer, Derek
10
Hardin-Simmons
07.89
nwi
3
16
Watkins, Anthony
9
St Gregory's
07.92
nwi
5
17
Woods, Rodgerick
10
Cowley College
07.97
nwi
6
18
Tatham, Jeremy
9
Abilene Christia
07.97
nwi
2
19
Combs, Kenneth
9
Oklahoma Baptist
08.00
nwi
4
20
Bowles, Micah
11
Unattached
08.15
nwi
2
21
Wright, Rharshard
10
Barton County
08.17
nwi
3
22
Lebeda, Braden
9
Cowley College
08.20
nwi
4
23
Thomas, Tredarious
10
Coffeyville
08.24
nwi
6
24
Woods, Luke
9
Abilene Christia
08.27
nwi
1
25
Wallace, Austin
9
Oklahoma Christi
08.28
nwi
5
26
Crockett, Matthew
9
Incarnate Word
08.29
nwi
1
27
Myatt, Ross
12
West Texas A&M
08.33
nwi
4
28
Poindexter, Willie
10
McMurry Universi
08.43
nwi
1
29
Veail, Chris
9
McMurry Universi
08.49
nwi
5
30
Thompson, Kyle
9
Texas Tech
08.54
nwi
4
31
Stark, Matthew
12
Abilene Christia
08.60
nwi
6
32
Zewde, Daniel
12
West Texas A&M
08.65
nwi
6
33
Martinez, Guillermo
12
Texas-Pan Americ
08.69
nwi
2
34
Dickson, Dustin
11
West Texas A&M
08.91
nwi
2
35
Muller, Fabian
9
West Texas A&M
08.91
nwi
6
36
Petty, Parker
12
Abilene Christia
08.93
nwi
3
37
Dickensheets, Sam
9
McMurry Universi
08.94
nwi
3
38
Knight, Tyler
9
Butler County
09.12
nwi
5
39
Moyd, Matt
9
Barton County
12.96
nwi
4
Mens 4x400m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
South Plains
3:07.55
1
2
Relay Team
Wayland Baptist
3:10.68
1
3
Relay Team
Texas Tech
3:11.84
1
4
Relay Team
South Plains
3:16.20
2
5
Relay Team
Wayland Baptist
3:17.70
2
6
Relay Team
Abilene Christia
3:20.12
2
7
Relay Team
Oklahoma Baptist
3:20.47
1
8
Relay Team
Texas A&M-Kingsv
3:21.24
2
9
Relay Team
Colby (KS)
3:21.85
3
10
Relay Team
Texas-Pan Americ
3:23.34
3
11
Relay Team
Western Texas
3:23.76
5
12
Relay Team
McMurry Universi
3:24.32
4
13
Relay Team
Cowley College
3:25.89
4
14
Relay Team
Coffeyville
3:27.21
4
15
Relay Team
Texas A&M-Kingsv
3:27.41
6
16
Relay Team
West Texas A&M
3:27.74
6
17
Relay Team
Texas-Pan Americ
3:29.19
5
18
Relay Team
St Gregory's
3:32.06
5
19
Relay Team
Oklahoma Christi
3:32.34
6
20
Relay Team
Texas Tech
3:32.98
5
21
Relay Team
Abilene Christia
3:33.00
5
22
Relay Team
McMurry Universi
3:33.87
4
23
Relay Team
Butler County
3:36.81
2
Mens Distance Medley
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Texas Tech
9:55.87
1
2
Relay Team
Wayland Baptist
10:16.96
1
3
Relay Team
Colby (KS)
10:22.39
1
4
Relay Team
Texas Tech
10:33.80
1
5
Relay Team
Texas A&M-Kingsv
10:39.04
1
6
Relay Team
South Plains
10:40.59
1
7
Relay Team
Lubbock Christia
10:51.58
1
8
Relay Team
Hardin-Simmons
11:18.71
1
Mens Shot Put SECTION A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Weldon, Kole
10
Texas Tech
18.47m
(60'7)
1
2
Adams, Alex
11
Northwood (TX)
18.31m
(60'0.75)
1
3
Jones, Nick
12
Unattached
17.83m
(58'5.75)
1
4
Garcia, Jorge
11
Texas Tech
17.32m
(56'9.75)
1
5
Weatherly, Zach
9
West Texas A&M
16.27m
(53'4.5)
1
6
Gooch, Kyle
9
Texas Tech
15.73m
(51'7.25)
1
7
Canaday, Deondra
10
Coffeyville
15.59m
(51'1.75)
1
Mens Shot Put SECTION B
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Alvarez, Jesus
12
Texas-Pan Americ
14.82m
(48'7.25)
1
2
Rivera, Dontaye
9
Coffeyville
14.70m
(48'2.5)
1
3
Tuck, Wes
10
Barton County
14.43m
(47'4)
1
4
Simmons, David
10
Barton County
14.34m
(47'0.5)
1
5
Bottley, Hosea
9
Cowley College
14.28m
(46'10)
1
6
Bloom, Joshua
9
Abilene Christia
13.89m
(45'6.75)
1
7
Sanders, Brady
9
West Texas A&M
13.64m
(44'9)
1
8
Screen, Devin
10
Coffeyville
13.63m
(44'8.5)
1
9
Meyer, Ben
11
Northwood (TX)
13.33m
(43'8.75)
1
10
Williams, Martin
10
Coffeyville
12.40m
(40'8)
1
11
Rainey, Jelani
9
Abilene Christia
12.19m
(39'11.75)
1
12
Railsback, Garrison
9
McMurry Universi
12.18m
(39'11.5)
1
13
Muller, Fabian
9
West Texas A&M
11.73m
(38'5.75)
1
--
Medrano, Joseph
10
Texas-Pan Americ
ND
(--)
1
--
Veail, Chris
9
McMurry Universi
ND
(--)
1
--
Baker, Dustin
10
Hardin-Simmons
ND
(--)
1
--
Stark, Matthew
12
Abilene Christia
ND
(--)
1
--
Lantelme, Casey
9
West Texas A&M
FOUL
(--)
1
--
Williams, Jayland
9
Coffeyville
FOUL
(--)
1
--
Aguilar, Ernesto
9
Incarnate Word
FOUL
(--)
1
--
Parker, Cody
9
Hardin-Simmons
FOUL
(--)
1
--
Cruz, Victor
9
McMurry Universi
FOUL
(--)
1
--
Woods, Luke
9
Abilene Christia
FOUL
(--)
1
--
Petty, Parker
12
Abilene Christia
FOUL
(--)
1
--
Dickson, Dustin
11
West Texas A&M
FOUL
(--)
1
--
Libe, James
12
Texas-Pan Americ
FOUL
(--)
1
--
Artrip, Terance
9
St Gregory's
FOUL
(--)
1
--
Garcia, Christian
9
Texas A&M-Kingsv
FOUL
(--)
1
Mens Weight Throw SECTION A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Kerjean, Baptiste
12
Abilene Christia
17.70m
(58'0.75)
1
2
Hudson, Andrew
11
Abilene Christia
16.80m
(55'1.25)
1
3
Henely, Taji
9
Texas Tech
16.75m
(54'11.25)
1
4
Canaday, Deondra
10
Coffeyville
16.16m
(53'0)
1
5
Alvarez, Jesus
12
Texas-Pan Americ
15.92m
(52'2.75)
1
6
Davis, Myrium
11
Texas A&M-Kingsv
13.98m
(45'10.25)
1
--
Aguilar, Ernesto
9
Incarnate Word
FOUL
(--)
1
Mens Weight Throw SECTION B
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Garcia, Devin
10
Coffeyville
15.96m
(52'4.25)
1
2
Rivera, Dontaye
9
Coffeyville
15.30m
(50'2.25)
1
3
Williams, Martin
10
Coffeyville
14.86m
(48'9)
1
4
Screen, Devin
10
Coffeyville
14.84m
(48'8.25)
1
5
Murray, Fabien
10
Cowley College
14.73m
(48'3.75)
1
6
Bottley, Hosea
9
Cowley College
14.67m
(48'1.5)
1
7
Tamez, Chris
12
Texas-Pan Americ
14.02m
(45'11.75)
1
7
Rainey, Jelani
9
Abilene Christia
14.02m
(45'11.75)
1
9
Medrano, Joseph
10
Texas-Pan Americ
13.75m
(45'1.25)
1
--
Williams, Jayland
9
Coffeyville
ND
(--)
1
--
Simmons, David
10
Barton County
ND
(--)
1
--
Adams, Kenny
9
Cowley College
ND
(--)
1
--
Burnett, Thomas
10
McMurry Universi
ND
(--)
1
--
Gosch, Kevin
10
McMurry Universi
ND
(--)
1
--
Bloom, Joshua
9
Abilene Christia
ND
(--)
1
--
Weatherly, Zach
9
West Texas A&M
ND
(--)
1
--
Bartlett, Tate
9
West Texas A&M
ND
(--)
1
--
Brown, Larry
11
Oklahoma Christi
ND
(--)
1
--
Parker, Cody
9
Hardin-Simmons
FOUL
(--)
1
--
Baker, Dustin
10
Hardin-Simmons
FOUL
(--)
1
--
Lantelme, Casey
9
West Texas A&M
FOUL
(--)
1
--
Libe, James
12
Texas-Pan Americ
FOUL
(--)
1
Mens High Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Robinson, Jeron
10
Texas A&M-Kingsv
2.14m
(7'0.25)
1
2
Duffield, Jacorian
10
Texas Tech
2.14m
(7'0.25)
1
3
Adkins, Bradley
9
Texas Tech
2.14m
(7'0.25)
1
4
Johnson, Shawn
9
South Plains
2.09m
(6'10.25)
1
5
Dotson, Roosevelt
9
South Plains
2.09m
(6'10.25)
1
6
Austin, Jajuan
10
McMurry Universi
2.04m
(6'8.25)
1
7
Wallace, LJ
9
Coffeyville
1.99m
(6'6.25)
1
8
Lilly, Jahleel
9
Coffeyville
1.99m
(6'6.25)
1
9
Griffith, Zach
9
Texas A&M-Kingsv
1.99m
(6'6.25)
1
10
Bowles, Micah
11
Unattached
1.94m
(6'4.25)
1
11
Carpenter, Connor
9
Wayland Baptist
1.94m
(6'4.25)
1
11
Williams, Demetrice
9
South Plains
1.94m
(6'4.25)
1
11
Parkhurst, David
9
Texas Tech
1.94m
(6'4.25)
1
14
Johnson, Stefan
9
Cowley College
1.94m
(6'4.25)
1
15
Dickson, Dustin
11
West Texas A&M
1.89m
(6'2.25)
1
16
Gordon, Aaron
12
West Texas A&M
1.89m
(6'2.25)
1
--
Stark, Matthew
12
Abilene Christia
NH
(--)
1
--
Rago, Austin
9
Cowley College
NH
(--)
1
--
Woods, Rodgerick
10
Cowley College
NH
(--)
1
--
Woods, Luke
9
Abilene Christia
NH
(--)
1
--
Holt, Dawson
9
St Gregory's
NH
(--)
1
--
Veail, Chris
9
McMurry Universi
NH
(--)
1
--
Wallace, Austin
9
Oklahoma Christi
NH
(--)
1
--
Petty, Parker
12
Abilene Christia
NH
(--)
1
--
Crockett, Matthew
9
Incarnate Word
NH
(--)
1
Mens Long Jump SECTION A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Williams, Levance
12
Unattached
7.45m
(24'5.25)
nwi
1
2
Gotch, Jarvis
10
South Plains
7.38m
(24'2.5)
nwi
1
3
Griggs, CJ
11
Texas A&M-Kingsv
6.89m
(22'7.25)
nwi
1
4
Thompson, Kyle
9
Texas Tech
6.24m
(20'5.5)
nwi
1
5
Williamson, Colby
11
Unattached
6.15m
(20'2)
nwi
1
6
Hogg, Darian
11
Abilene Christia
6.00m
(19'8)
nwi
1
7
Ali, Taariq
10
Barton County
5.93m
(19'5.25)
nwi
1
--
Arena, Alec
9
Texas Tech
FOUL
(--)
nwi
1
Mens Long Jump SECTION B
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Marshall, Tracy
12
Oklahoma Christi
6.97m
(22'10.25)
nwi
1
2
Paul, Gennard
9
Colby (KS)
6.93m
(22'8.75)
nwi
1
3
Dale, Phillip
Unattached
6.92m
(22'8.25)
nwi
1
4
Bass, Gavan
12
Unattached
6.87m
(22'6.25)
nwi
1
5
Lightbourne, Keirston
10
Barton County
6.82m
(22'4.5)
nwi
1
6
Wilkins, Dillion
10
McMurry Universi
6.74m
(22'1.25)
nwi
1
7
Ogle, Chris
10
McMurry Universi
6.70m
(21'11.75)
nwi
1
8
Moorer, Etron
10
South Plains
6.66m
(21'10)
nwi
1
9
Muller, Fabian
9
West Texas A&M
6.58m
(21'7)
nwi
1
10
Johnson, Shawn
9
South Plains
6.48m
(21'3)
nwi
1
11
Bowles, Malcolm
10
Wayland Baptist
6.46m
(21'2.25)
nwi
1
12
Hamilton, Isaac
9
McMurry Universi
6.45m
(21'1.75)
nwi
1
13
Theriot, Jason
10
Colby (KS)
6.42m
(21'0.75)
nwi
1
14
Harris, Matthew
10
Incarnate Word
6.34m
(20'9.5)
nwi
1
14
Zavala, Fabian
Juarez Universit
6.34m
(20'9.5)
nwi
1
16
Williams, Desmond
9
McMurry Universi
6.25m
(20'6)
nwi
1
16
McElveen, Adrain
9
Butler County
6.25m
(20'6)
nwi
1
18
Reyna, Eric
9
Texas-Pan Americ
6.21m
(20'4.25)
nwi
1
19
Moorer, Etroy
10
South Plains
6.19m
(20'3.5)
nwi
1
20
Bruner, Julian
9
South Plains
6.17m
(20'2.75)
nwi
1
21
Hart, Keaton
9
Abilene Christia
6.14m
(20'1.5)
nwi
1
22
Veail, Chris
9
McMurry Universi
6.03m
(19'9.25)
nwi
1
23
Ellis-Dall, Dasheen
10
Texas A&M-Kingsv
6.01m
(19'8.5)
nwi
1
24
Crockett, Matthew
9
Incarnate Word
5.79m
(18'11.75)
nwi
1
25
Dickson, Dustin
11
West Texas A&M
5.78m
(18'11.5)
nwi
1
26
Wallace, Austin
9
Oklahoma Christi
5.75m
(18'10.25)
nwi
1
27
Knight, Tyler
9
Butler County
5.68m
(18'7.5)
nwi
1
28
Barnes, Malcolm
9
Abilene Christia
5.36m
(17'7)
nwi
1
--
Johnson, Stefan
9
Cowley College
FOUL
(--)
nwi
1
Mens Triple Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Walcott, Elton
9
South Plains
15.59m
(51'1.75)
nwi
1
2
Zavala, Fabian
Juarez Universit
15.40m
(50'6.25)
nwi
1
3
Griggs, CJ
11
Texas A&M-Kingsv
15.28m
(50'1.5)
nwi
1
4
Moorer, Etron
10
South Plains
15.24m
(50'0)
nwi
1
5
Jeremiah, Idiato
12
Unattached
15.03m
(49'3.5)
nwi
1
6
Johnson, Shawn
9
South Plains
14.53m
(47'8)
nwi
1
7
Wilkins, Dillion
10
McMurry Universi
14.14m
(46'4.5)
nwi
1
8
Theriot, Jason
10
Colby (KS)
14.08m
(46'2.25)
nwi
1
9
Lilly, Jahleel
9
Coffeyville
14.05m
(46'1)
nwi
1
10
Paul, Gennard
9
Colby (KS)
14.01m
(45'11.5)
nwi
1
11
Moorer, Etroy
10
South Plains
13.95m
(45'9)
nwi
1
11
Ogle, Chris
10
McMurry Universi
13.95m
(45'9)
nwi
1
13
Trevino, Alejandro
11
Texas-Pan Americ
13.90m
(45'7)
nwi
1
14
Sala, Jecori
9
McMurry Universi
13.59m
(44'7)
nwi
1
--
Patterson, Jordan
9
Oklahoma Baptist
ND
(--)
nwi
1
--
Bowles, Malcolm
10
Wayland Baptist
ND
(--)
nwi
1
--
Williamson, Colby
11
Unattached
FOUL
(--)
nwi
1
--
Crockett, Matthew
9
Incarnate Word
FOUL
(--)
nwi
1
--
Hamilton, Isaac
9
McMurry Universi
FOUL
(--)
nwi
1
--
Barnes, Malcolm
9
Abilene Christia
FOUL
(--)
nwi
1
--
Armstrong, Robert
11
Texas A&M-Kingsv
FOUL
(--)
nwi
1
--
Ellis-Dall, Dasheen
10
Texas A&M-Kingsv
FOUL
(--)
nwi
1
Mens Pole Vault SECTION A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Yamoah, Jordan
9
Texas A&M-Kingsv
5.25m
(17'2.5)
1
2
Doddridge, Jeremy
12
Texas Tech
4.90m
(16'0.75)
1
3
Padalecki, Kyle
9
Texas Tech
4.75m
(15'7)
1
4
Jones, Chase
Unattached
4.60m
(15'1)
1
5
Thompson, Kyle
9
Texas Tech
4.60m
(15'1)
1
5
Sonnen, Josh
9
Texas Tech
4.60m
(15'1)
1
--
Reyes, Taylor
11
Northwood (TX)
NH
(--)
1
--
Dennis, Tanner
12
West Texas A&M
NH
(--)
1
--
Meyers, Kyal
11
Texas Tech
NH
(--)
1
--
Peffer, Andy
11
Oklahoma Baptist
NH
(--)
1
Mens Pole Vault SECTION B
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Zorsky, Noah
12
Unattached
4.75m
(15'7)
1
2
Ulbricht, Jacob
9
Incarnate Word
4.75m
(15'7)
1
3
Thompson, Reese
11
Unattached
4.45m
(14'7)
1
4
Veail, Chris
9
McMurry Universi
4.45m
(14'7)
1
4
Woods, Hayden
9
Texas A&M-Kingsv
4.45m
(14'7)
1
10
Loftis, Conner
Unattached
4.30m
(14'1.25)
1
11
Morrow, Grayson
10
McMurry Universi
4.30m
(14'1.25)
1
6
Dillon, Colton
9
Cowley College
4.30m
(14'1.25)
1
6
Reidesel, Dylan
11
Texas A&M-Kingsv
4.30m
(14'1.25)
1
8
Petty, Parker
12
Abilene Christia
4.30m
(14'1.25)
1
8
Steinbock, Brock
12
McMurry Universi
4.30m
(14'1.25)
1
12
Ritter, James
9
West Texas A&M
4.15m
(13'7.25)
1
12
Stark, Matthew
12
Abilene Christia
4.15m
(13'7.25)
1
14
Harris, Zackary
11
Unattached
4.15m
(13'7.25)
1
--
Alexander, Eduardo
10
Incarnate Word
NH
(--)
1
--
Branscum, Tony
10
Cowley College
NH
(--)
1
--
Woods, Rodgerick
10
Cowley College
NH
(--)
1
Womens 55m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Levy, Jura
12
Oklahoma Baptist
06.81
nwi
2
2
Kalu, Stephanie
10
Southern Methodi
06.89
nwi
2
3
Burchell, Remona
10
Butler County
06.90
nwi
2
4
Clark, Atarah
9
South Plains
07.04
nwi
2
5
Thomas, Reyare
11
Abilene Christia
07.07
nwi
2
6
Young, Curry
10
South Plains
07.15
nwi
2
7
King, Sharniece
10
South Plains
07.20
nwi
1
8
Anane-Bedokah, Daniela
11
Incarnate Word
07.21
nwi
1
10
Gay, Natasha
12
Wayland Baptist
07.22
nwi
1
9
Cuffy, Rachel
9
Cowley College
07.22
nwi
1
11
Steele, Shennae
12
Abilene Christia
07.23
nwi
2
12
Williams, Sharrona
9
New Mexico (JC)
07.24
nwi
1
13
Holcombe, Brittney
10
Incarnate Word
07.27
nwi
1
14
Mitchell, Kim
9
Coffeyville
07.33
nwi
1
15
Simpson, Carnisha
10
West Texas A&M
07.35
nwi
1
Womens 55m
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Burchell, Remona
10
Butler County
06.95
nwi
1
2
Kalu, Stephanie
10
Southern Methodi
06.98
nwi
7
3
Levy, Jura
12
Oklahoma Baptist
07.00
nwi
8
4
Mason, Shun-Shauna
9
South Plains
07.02
nwi
5
5
Clark, Atarah
9
South Plains
07.09
nwi
9
6
Thomas, Reyare
11
Abilene Christia
07.11
nwi
6
7
Steele, Shennae
12
Abilene Christia
07.18
nwi
7
8
Young, Curry
10
South Plains
07.20
nwi
9
10
King, Sharniece
10
South Plains
07.23
nwi
6
9
Cuffy, Rachel
9
Cowley College
07.23
nwi
2
11
Gay, Natasha
12
Wayland Baptist
07.24
nwi
8
12
Holcombe, Brittney
10
Incarnate Word
07.26
nwi
4
13
Anane-Bedokah, Daniela
11
Incarnate Word
07.28
nwi
10
14
Mitchell, Kim
9
Coffeyville
07.28
nwi
5
15
Simpson, Carnisha
10
West Texas A&M
07.31
nwi
1
16
Williams, Sharrona
9
New Mexico (JC)
07.33
nwi
5
17
Mills, Brianna
10
New Mexico (JC)
07.33
nwi
5
18
Quiah, Angie
10
Wayland Baptist
07.35
nwi
3
19
Anderson, Monique
11
Texas Lutheran
07.38
nwi
3
20
Williams, Rhenique
9
Texas Tech
07.40
nwi
10
21
Lee, Leandria
12
Unattached
07.41
nwi
10
22
Berryman, Madison
11
Central Oklahoma
07.45
nwi
1
23
White, Brittany
9
Wayland Baptist
07.46
nwi
6
24
Claudia, Ruezga
Juarez Universit
07.49
nwi
8
25
Bowens, Paula
12
West Texas A&M
07.49
nwi
1
25
Stephenson, Kiara
9
Wayland Baptist
07.49
nwi
8
27
Craig, Thronda
9
Coffeyville
07.49
nwi
4
28
Spencer, Vanecia
11
Texas Lutheran
07.52
nwi
9
28
Deck, Santia
11
Texas A&M-Kingsv
07.52
nwi
2
30
Moss, Hannah
9
Southern Methodi
07.52
nwi
1
31
Carter, Angelica
9
New Mexico (JC)
07.53
nwi
6
32
Edohoukwa, Ekaete
9
Incarnate Word
07.53
nwi
5
33
Alexander, Tiana
10
McMurry Universi
07.55
nwi
1
34
Taylor, Rakiyah
9
Cowley College
07.55
nwi
8
35
Fisher, Keshawna
12
Angelo State
07.55
nwi
8
36
McGee, Alayna
10
Central Oklahoma
07.57
nwi
6
37
Wright, Shanice
9
Hardin-Simmons
07.58
nwi
2
38
Holiwell, Marisa
11
West Texas A&M
07.59
nwi
6
39
Willis, Earriel
10
Cowley College
07.62
nwi
10
40
Brown, Cydnie
10
Butler County
07.64
nwi
3
41
Reece, Dietra
9
Central Oklahoma
07.66
nwi
7
42
Copppedge, Kinsey
10
Angelo State
07.66
nwi
4
43
Moultrie, Megan
9
McMurry Universi
07.69
nwi
6
44
Edohoukwa, Elizabeth
9
Incarnate Word
07.70
nwi
7
45
Baker, Kiarra
9
Butler County
07.71
nwi
9
46
Sillemon, Silvia
10
McMurry Universi
07.71
nwi
8
47
Moore, Ebony
10
Incarnate Word
07.72
nwi
9
48
Nelson, Logan
10
Texas A&M-Kingsv
07.73
nwi
7
49
Nelson, Stephanie
10
Incarnate Word
07.75
nwi
9
50
Carrie, Maresha
11
Southern Methodi
07.77
nwi
3
51
Villarreal, Samantha
12
Texas-Pan Americ
07.83
nwi
1
52
Bell, Torriah
9
Coffeyville
07.86
nwi
4
53
Williams, Kari
10
Texas-Pan Americ
07.88
nwi
2
54
Livingston, Aaron
11
Hardin-Simmons
07.92
nwi
8
55
Bloodworth, Rebecca
9
Oklahoma Christi
07.92
nwi
7
56
Diaz, Amanda
9
Colby (KS)
07.99
nwi
5
57
Velasquez, Cindy
12
Texas-Pan Americ
08.04
nwi
2
58
Gley, Wilmina
10
Oklahoma Christi
08.07
nwi
6
59
Micheva, Ester
9
Cowley College
08.10
nwi
2
60
Garcia, Stephanie
10
Texas A&M-Kingsv
08.11
nwi
5
61
Aspegren, Shelby
9
Colby (KS)
08.16
nwi
9
62
Roopchan, Paige
9
Colby (KS)
08.18
nwi
10
63
Price, Audrey
10
Central Oklahoma
09.55
nwi
7
Womens 200m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Jackson, Candace
12
Texas Tech
23.88
nwi
1
2
Burchell, Remona
10
Butler County
24.18
nwi
1
3
White, Cierra
10
Texas Tech
24.18
nwi
2
4
Blake, Amoy
11
Texas Tech
24.32
nwi
2
5
Wilson, Isis
11
Southern Methodi
24.75
nwi
3
6
Washington, Craishia
10
Southern Methodi
24.81
nwi
2
7
Mason, Shun-Shauna
9
South Plains
24.87
nwi
1
8
Kalu, Stephanie
10
Southern Methodi
24.89
nwi
2
9
Williams, Sharrona
9
New Mexico (JC)
25.19
nwi
3
10
Sheppard, Shykilia
11
Wayland Baptist
25.24
nwi
4
11
Swift, Shaneve
11
Incarnate Word
25.26
nwi
3
12
King, Sharniece
10
South Plains
25.28
nwi
3
13
Williams, Rhenique
9
Texas Tech
25.29
nwi
1
14
Clark, Atarah
9
South Plains
25.32
nwi
2
15
Anderson, Monique
11
Texas Lutheran
25.41
nwi
5
16
Cuffy, Rachel
9
Cowley College
25.46
nwi
5
17
Scruggs, Rachel
9
Southern Methodi
25.62
nwi
4
18
Weir, Katrina
9
New Mexico (JC)
25.67
nwi
3
19
Blount, Aminah
10
South Plains
25.73
nwi
1
20
Aidoo, Stephanie
9
Coffeyville
25.80
nwi
9
21
Snider, Sarah
12
West Texas A&M
25.87
nwi
5
22
Leeper, Bri
9
West Texas A&M
25.89
nwi
6
23
Lee, Leandria
12
Unattached
25.91
nwi
2
24
Palmer, Karolyn
10
Abilene Christia
26.05
nwi
5
25
Bowens, Paula
12
West Texas A&M
26.06
nwi
8
26
White, Brittany
9
Wayland Baptist
26.09
nwi
8
27
Craig, Thronda
9
Coffeyville
26.14
nwi
9
28
Stokes, Bianca
10
New Mexico (JC)
26.18
nwi
3
29
Calloway, Chyna
11
Wayland Baptist
26.32
nwi
5
30
Hooper, Purity
9
McMurry Universi
26.44
nwi
16
31
Holcombe, Brittney
10
Incarnate Word
26.45
nwi
7
32
Perry, Amber
10
Texas A&M-Kingsv
26.53
nwi
4
33
McCalister, Trianna
9
West Texas A&M
26.55
nwi
13
34
Anane-Bedokah, Daniela
11
Incarnate Word
26.55
nwi
4
35
Tarrant, Tara
12
West Texas A&M
26.58
nwi
9
36
Deck, Santia
11
Texas A&M-Kingsv
26.59
nwi
7
37
Boynton, Rashe
9
Coffeyville
26.61
nwi
14
38
Copppedge, Kinsey
10
Angelo State
26.62
nwi
13
39
Mitchell, Kim
9
Coffeyville
26.63
nwi
9
40
Reece, Dietra
9
Central Oklahoma
26.64
nwi
12
41
Simpson, Carnisha
10
West Texas A&M
26.64
nwi
13
42
Biles, Britny
11
Texas A&M-Kingsv
26.66
nwi
10
43
Coleman, Shanita
11
McMurry Universi
26.67
nwi
4
44
Nelson, Logan
10
Texas A&M-Kingsv
26.73
nwi
9
45
Holiwell, Marisa
11
West Texas A&M
26.84
nwi
11
46
Lewis, Sade
10
Coffeyville
26.85
nwi
9
47
Berryman, Madison
11
Central Oklahoma
26.87
nwi
12
48
Sue, Theresa
11
Angelo State
26.92
nwi
10
49
Davis, Brianne
9
Texas-Pan Americ
26.97
nwi
15
50
Rodriguez, Melissa
9
Texas-Pan Americ
26.99
nwi
11
51
Hooper, Paradise
9
McMurry Universi
27.00
nwi
17
52
Edwards, Kelsey
9
McMurry Universi
27.03
nwi
14
53
Williams, Lexus
10
Abilene Christia
27.06
nwi
6
54
Kromah, Mariam
9
New Mexico (JC)
27.15
nwi
11
55
Durrough, Janelle
11
Wayland Baptist
27.15
nwi
11
56
Alexander, Tiana
10
McMurry Universi
27.17
nwi
11
57
Williams, Jasmine
9
McMurry Universi
27.17
nwi
17
58
Stephenson, Kiara
9
Wayland Baptist
27.18
nwi
7
59
Carter, Angelica
9
New Mexico (JC)
27.19
nwi
14
60
Dennis, Andrea
11
Oklahoma Christi
27.26
nwi
10
61
Carrie, Maresha
11
Southern Methodi
27.29
nwi
10
62
Moultrie, Megan
9
McMurry Universi
27.33
nwi
17
63
Mills, Brianna
10
New Mexico (JC)
27.35
nwi
15
64
Cowan, Maegan
10
Oklahoma Christi
27.36
nwi
12
65
Hinojosa, Carolina
9
Texas-Pan Americ
27.41
nwi
11
66
Willis, Earriel
10
Cowley College
27.43
nwi
7
67
Bloodworth, Rebecca
9
Oklahoma Christi
27.46
nwi
12
68
Taylor, Rakiyah
9
Cowley College
27.64
nwi
8
69
Villarreal, Samantha
12
Texas-Pan Americ
27.74
nwi
10
70
Brown, Cydnie
10
Butler County
27.78
nwi
10
71
Baker, Kiarra
9
Butler County
27.80
nwi
17
72
Nelson, Stephanie
10
Incarnate Word
27.90
nwi
6
73
Edohoukwa, Elizabeth
9
Incarnate Word
28.13
nwi
8
74
Stafford, Brittany
12
Texas A&M-Kingsv
28.15
nwi
7
75
Deason, Alexis
10
Coffeyville
28.16
nwi
15
75
Lacossade, Tarah
9
Texas A&M-Kingsv
28.16
nwi
8
77
Edohoukwa, Ekaete
9
Incarnate Word
28.17
nwi
6
78
Wright, Shanice
9
Hardin-Simmons
28.17
nwi
13
79
Moore, Ebony
10
Incarnate Word
28.21
nwi
6
80
Sillemon, Silvia
10
McMurry Universi
28.24
nwi
14
81
Price, Audrey
10
Central Oklahoma
28.29
nwi
16
82
Gley, Wilmina
10
Oklahoma Christi
28.39
nwi
16
83
Montgomery, Kia
9
Cowley College
28.39
nwi
15
84
Williams, Kari
10
Texas-Pan Americ
28.46
nwi
13
85
Eberhart, Bethani
10
Texas A&M-Kingsv
28.82
nwi
14
86
Bartosch, Brianna
10
Texas A&M-Kingsv
28.84
nwi
12
87
Hollins, Crysta
9
Incarnate Word
28.99
nwi
12
88
Bellah, Kami
12
Hardin-Simmons
29.20
nwi
15
89
Johnson, Tanesha
9
McMurry Universi
29.49
nwi
17
90
Garcia, Stephanie
10
Texas A&M-Kingsv
29.63
nwi
8
91
Micheva, Ester
9
Cowley College
29.72
nwi
15
92
Goen, Paige
9
Hardin-Simmons
30.71
nwi
16
93
Allen, Rachel
10
Hardin-Simmons
30.87
nwi
16
Womens 400m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Diarra, Elea
10
Abilene Christia
55.73
1
2
Warrior, Stacy
11
Oklahoma Baptist
56.16
1
3
Swift, Shaneve
11
Incarnate Word
57.24
1
4
Fortune, Lucy
10
South Plains
57.49
3
5
Trevino, Kathy
10
Texas A&M-Kingsv
58.24
1
6
Perry, Amber
10
Texas A&M-Kingsv
58.99
1
7
Holmes, Quanisha
Unattached
59.03
2
8
Stokes, Bianca
10
New Mexico (JC)
59.40
4
9
Moore, Taylor
11
Oklahoma Baptist
59.47
2
10
Gittens, Kesley
9
Wayland Baptist
59.49
5
11
Newell, Shanicka
9
South Plains
59.64
3
12
Brooks, Lexi
10
Angelo State
59.92
5
13
Aidoo, Stephanie
9
Coffeyville
1:00.18
4
14
Lewis, Sade
10
Coffeyville
1:00.21
4
15
McGee, Alayna
10
Central Oklahoma
1:00.73
6
16
Palmer, Karolyn
10
Abilene Christia
1:00.81
3
17
Rodriguez, Melissa
9
Texas-Pan Americ
1:00.88
4
18
Edwards, Kelsey
9
McMurry Universi
1:00.98
6
19
Blount, Aminah
10
South Plains
1:01.18
2
20
Wilder, Sommer
11
Unattached
1:01.29
8
21
Williams, Jasmine
9
McMurry Universi
1:01.30
11
22
Idolphine, Carole
10
Butler County
1:01.34
3
23
Randall, Sarah
9
Texas Lutheran
1:01.36
5
24
Watkins, Clarissa
10
Oklahoma Baptist
1:01.36
6
25
Coleman, Shanita
11
McMurry Universi
1:01.46
2
26
Vazquez, Stephanie
9
Texas-Pan Americ
1:01.48
8
27
Lewin, Shawnette
9
South Plains
1:01.60
2
28
Boynton, Rashe
9
Coffeyville
1:02.46
8
29
Oviedo, Laura
10
McMurry Universi
1:02.59
11
30
Barnes, Shay
10
New Mexico (JC)
1:02.92
5
31
Liggins, Brittany
9
McMurry Universi
1:03.19
10
32
Reinert, Jonelle
9
Butler County
1:03.25
7
33
Robinson, Sharnell
10
Southern Methodi
1:03.90
7
34
Taylor, Angelica
9
South Plains
1:04.08
6
35
Hooper, Purity
9
McMurry Universi
1:04.25
11
36
Barroso, Deandra
10
Texas-Pan Americ
1:04.28
8
37
Spencer, Vanecia
11
Texas Lutheran
1:04.30
6
38
Rodgers, Lauren
12
Hardin-Simmons
1:04.40
5
39
Davis, Brianne
9
Texas-Pan Americ
1:04.57
9
40
Deason, Alexis
10
Coffeyville
1:04.57
7
41
Hooper, Paradise
9
McMurry Universi
1:04.58
10
42
King, Jasmine
10
South Plains
1:04.60
8
43
Stafford, Brittany
12
Texas A&M-Kingsv
1:05.28
3
44
Walton, Lakeisha
11
Wayland Baptist
1:05.54
9
45
De la Pena, Kayla
10
Texas-Pan Americ
1:05.75
10
46
Brown, Kayla
12
Unattached
1:06.65
9
47
Christmas, Trisha
9
Butler County
1:07.46
10
48
Davis, Keenan
9
South Plains
1:08.47
6
49
Dupiton, Angelique
9
Dallas Baptist
1:08.65
7
50
Teague, Jasmine
9
Butler County
1:09.51
11
51
Terry, Carissa
9
McMurry Universi
1:11.19
11
52
Hawkins, Ashlee
12
Unattached
1:12.70
10
53
Bethany, Chavonye
11
Unattached
1:16.23
10
--
Anderson, Monique
11
Texas Lutheran
DNF
5
Womens 600y
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Rivers, Christen
10
Texas Tech
1:22.54
1
2
Montague, Desreen
9
South Plains
1:23.19
1
3
Quiah, Angie
10
Wayland Baptist
1:25.38
1
4
Fortune, Lucy
10
South Plains
1:26.77
1
5
Idolphine, Carole
10
Butler County
1:28.72
2
6
Walton, Brittnay
12
Wayland Baptist
1:29.23
2
7
Amadu, Mariam
10
Texas Tech
1:29.71
1
8
Newell, Shanicka
9
South Plains
1:30.43
2
9
Randall, Sarah
9
Texas Lutheran
1:30.52
4
10
Cejas, Melissa
10
Wayland Baptist
1:30.93
2
11
Reinert, Jonelle
9
Butler County
1:31.57
1
12
Vazquez, Stephanie
9
Texas-Pan Americ
1:31.75
4
13
Moore, Chelsea
9
Angelo State
1:31.82
4
14
St. Clair, Dani
9
Cowley College
1:33.01
3
15
Fisher, Keshawna
12
Angelo State
1:33.02
3
16
Moore, Taylor
9
Texas A&M-Kingsv
1:33.27
3
17
Steele, Chelsey
9
Wayland Baptist
1:34.05
3
18
Rodgers, Lauren
12
Hardin-Simmons
1:35.28
3
19
Carroll, Ashlyn
9
Central Oklahoma
1:36.07
6
20
Slayton, Paige
11
Central Oklahoma
1:36.64
6
21
Spencer, Vanecia
11
Texas Lutheran
1:37.34
5
22
De la Pena, Kayla
10
Texas-Pan Americ
1:38.08
4
23
Christmas, Trisha
9
Butler County
1:39.38
5
24
Barroso, Deandra
10
Texas-Pan Americ
1:39.65
4
25
Salter, Audrey
11
Hardin-Simmons
1:39.88
3
26
Emily, Leahey
12
Central Oklahoma
1:40.46
6
27
Teague, Jasmine
9
Butler County
1:45.07
6
Womens 800m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Rodgers, Jaylen
10
Angelo State
2:13.43
1
2
Montague, Desreen
9
South Plains
2:13.51
1
3
Rice, Arin
12
Unattached
2:14.07
1
4
Waters, Caitlin
11
Texas Tech
2:18.50
1
5
Rumble, Ayesha
NA
Abilene Christia
2:19.81
1
6
Letts, Brittany
9
South Plains
2:20.16
1
7
Cejas, Melissa
10
Wayland Baptist
2:21.31
1
8
Hill, Emily
NA
Abilene Christia
2:22.69
1
9
Moore, Amber
11
West Texas A&M
2:24.79
1
10
Hannah, Kristy
11
Wayland Baptist
2:26.13
1
11
McQuaid, Kelly
Unattached
2:26.28
1
12
Galloso, Robin
11
Texas-Pan Americ
2:26.43
1
13
Nielson, Valerie
10
Cowley College
2:26.87
1
14
Jackson, Quiana
Unattached
2:27.12
1
15
Roy, Tezna
11
Texas A&M-Kingsv
2:28.22
1
16
Steele, Chelsey
9
Wayland Baptist
2:29.61
1
17
Ankrom, Alyssa
10
Angelo State
2:30.45
1
18
Willhite, Ashlynn
9
Central Oklahoma
2:31.42
1
19
Roberts, Kelly
10
Cowley College
2:32.30
1
20
Chestnut, Emily
9
Colby (KS)
2:32.37
1
21
Moore, Taylor
9
Texas A&M-Kingsv
2:32.51
1
22
Rodriguez, Rebekah
10
Texas-Pan Americ
2:33.19
1
23
St. Clair, Dani
9
Cowley College
2:34.24
1
24
Lewis, Janae
NA
Texas A&M-Kingsv
2:34.34
1
25
sargent, maria
9
Oklahoma Christi
2:36.77
1
26
Bietendorf, Mercedes
9
McMurry Universi
2:37.16
1
27
Emily, Leahey
12
Central Oklahoma
2:37.16
1
28
Peery, Lauren
10
McMurry Universi
2:37.46
1
29
Rodriquez, Vanessa
9
Cowley College
2:37.46
1
30
Dietrich, Kaileigh
9
Barton County
2:37.88
1
31
Alambar, Audrey
9
Texas Tech
2:38.07
1
32
Rodriguez, Azalia
9
Western Texas
2:38.32
1
33
Doughty, Leah
10
McMurry Universi
2:39.14
1
34
Crewse, Kendra
9
Coffeyville
2:39.81
1
35
Salter, Audrey
11
Hardin-Simmons
2:41.26
1
36
Ruffin, Chantel
10
McMurry Universi
2:42.10
1
37
Gantt, Olivia
10
McMurry Universi
2:42.73
1
38
Carrasco, Kristal
9
Odessa
2:46.94
1
39
Andrews, Tedra
9
Odessa
2:49.97
1
40
Duvail, Amanda
9
Colby (KS)
2:52.48
1
41
Bustamante, Desiree
9
Odessa
2:55.31
1
Womens 1000m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Susset, Chloe
NA
Abilene Christia
3:03.76
1
2
Kerns, Katie
11
Central Oklahoma
3:07.03
1
3
Jackson, Quiana
Unattached
3:07.37
1
4
Hannah, Kristy
11
Wayland Baptist
3:07.81
1
5
Jerotich, Sarah
9
Wayland Baptist
3:08.23
1
6
Chumba, Judith
12
Texas-Pan Americ
3:10.70
1
7
Hill, Emily
NA
Abilene Christia
3:12.42
1
8
Galloso, Robin
11
Texas-Pan Americ
3:12.94
1
9
Jewell, Emma
10
Incarnate Word
3:13.92
1
10
Masai, Fiona
10
Butler County
3:14.02
1
11
Payton, Daphne
12
Texas-Pan Americ
3:14.08
1
12
Rodriguez, Rebekah
10
Texas-Pan Americ
3:17.38
1
13
Allen, Katy
Unattached
3:20.60
1
14
Martinez, Joanna
10
Texas-Pan Americ
3:24.00
1
15
Chairez, Candida
9
Incarnate Word
3:24.01
1
16
Hawkins, Bailey
12
Central Oklahoma
3:26.84
1
17
Ford, Cody
Unattached
3:29.22
1
18
Crewse, Kendra
9
Coffeyville
3:30.43
1
19
Alambar, Audrey
9
Texas Tech
3:31.22
1
Womens Mile
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Alenbratt, Mary
12
Southern Methodi
5:05.77
1
2
Skatteboe, Karoline
9
Southern Methodi
5:06.89
1
3
Susset, Chloe
NA
Abilene Christia
5:08.10
1
4
Nickle, Sharlene
10
Texas Tech
5:08.42
1
5
Souza, Shanoah
9
Southern Methodi
5:10.58
1
6
Guarner, Mireia
9
West Texas A&M
5:11.32
1
7
Jerotich, Sarah
9
Wayland Baptist
5:12.66
1
8
Powers, Ashlee
9
Southern Methodi
5:13.43
1
9
Keen, Caitlin
11
Southern Methodi
5:14.73
1
10
Bruce, Kelsey
10
Dallas Baptist
5:20.43
1
11
Garza, Irma
10
Incarnate Word
5:22.05
1
12
Durrwachter, Julie
11
Dallas Baptist
5:23.79
1
13
Love, Emma
10
West Texas A&M
5:24.52
1
14
Willems, Emileigh
9
Wayland Baptist
5:25.62
1
15
Rice, Hanna
10
Dallas Baptist
5:26.08
1
16
Kerns, Katie
11
Central Oklahoma
5:28.23
1
17
Hallam, Cassandra
9
Oklahoma Christi
5:30.19
1
18
Castaneda, Christian
9
Incarnate Word
5:30.38
1
19
Sparks, Haley
10
West Texas A&M
5:31.71
1
20
Archer, McKenzie
9
Texas Tech
5:32.07
1
21
Sindet, Brenda
12
West Texas A&M
5:33.81
1
22
Jewell, Emma
10
Incarnate Word
5:35.49
1
23
Collins, Oslyn
10
Colby (KS)
5:35.94
1
24
Blakely, Jessica
12
West Texas A&M
5:41.50
1
25
Huerta, Danica
10
Texas A&M-Kingsv
5:42.16
1
26
Chairez, Candida
9
Incarnate Word
5:43.00
1
27
Sparks, Taylor
10
West Texas A&M
5:43.80
1
28
Williams, Katy
11
Angelo State
5:44.46
1
29
Benavides, Jessica
9
Odessa
5:45.49
1
30
Saladrich, Cristina
9
West Texas A&M
5:46.75
1
31
Miranda, Gladys
9
Lubbock Christia
5:46.80
1
32
Flores, Annifer
10
Angelo State
5:48.45
1
33
Masai, Fiona
10
Butler County
5:48.55
1
34
Snook, Molly
11
Dallas Baptist
5:49.21
1
35
Payton, Daphne
12
Texas-Pan Americ
5:49.88
1
36
Atkinson, Jennifer
10
Dallas Baptist
5:50.07
1
37
Sang, Denet
10
Colby (KS)
5:50.25
1
38
Martinez, Joanna
10
Texas-Pan Americ
5:51.29
1
39
Garcia, Adriana
9
Incarnate Word
5:52.27
1
40
Boudreau, Jessica
12
Angelo State
5:52.39
1
41
Peery, Lauren
10
McMurry Universi
5:54.11
1
42
Wimsatt, Tawnee
10
Dallas Baptist
5:57.37
1
43
Schneider, Heather
9
Colby (KS)
5:58.86
1
44
Fabian, Tania
11
Texas-Pan Americ
6:01.10
1
45
Trotter, Claire
9
Southern Methodi
6:02.22
1
46
Brock, Abbi
10
Lubbock Christia
6:02.23
1
47
Carrasco, Kristal
9
Odessa
6:07.53
1
48
Ogle, Taylor
9
Lubbock Christia
6:13.62
1
49
Dupiton, Angelique
9
Dallas Baptist
6:23.46
1
50
Sapien, Rochelle
12
Unattached
6:27.39
1
51
Besmer, Sierra
9
Colby (KS)
6:34.10
1
52
Vachon, Samantha
9
Barton County
6:43.64
1
53
Korir, Joyce
9
Colby (KS)
6:57.80
1
54
Belieau, Lauren
9
Barton County
7:23.41
1
Womens 3000m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Alenbratt, Mary
12
Southern Methodi
10:04.26
1
2
Souza, Shanoah
9
Southern Methodi
10:18.04
1
3
Skatteboe, Karoline
9
Southern Methodi
10:20.14
1
4
Lott, Darroneshia
10
South Plains
10:35.36
1
5
Bruce, Kelsey
10
Dallas Baptist
10:39.41
1
6
Folan, Rachel
12
Texas Tech
10:46.78
1
7
Chumba, Judith
12
Texas-Pan Americ
10:50.79
1
8
Durrwachter, Julie
11
Dallas Baptist
10:52.64
1
9
Lopez, Dalia
9
New Mexico (JC)
10:58.28
1
10
Goldsmith, Alyse
NA
Abilene Christia
11:01.29
1
11
Spivey, Ashley
12
Dallas Baptist
11:05.80
1
12
Koenig, Emily
11
Texas Tech
11:09.41
1
13
Miroshnikova, Ekaterina
10
South Plains
11:13.61
1
14
Scott, Chelsea
11
Texas Tech
11:15.16
1
15
Stafford, Julia
10
Cowley College
11:16.04
1
16
Bailey, Sarah
Unattached
11:23.80
1
17
Masai, Fiona
10
Butler County
11:30.79
1
18
Mark, Katie
10
Dallas Baptist
11:32.72
1
19
Ramirez, Cecilia
9
McMurry Universi
11:36.42
1
20
Flores, Annifer
10
Angelo State
11:38.54
1
21
Montoya, Paulina
10
Barton County
11:40.23
1
22
Wimsatt, Tawnee
10
Dallas Baptist
11:42.00
1
23
Hawkins, Bailey
12
Central Oklahoma
11:46.63
1
24
Williams, Katy
11
Angelo State
11:48.02
1
25
Kauffman, Maddie
9
South Plains
11:48.29
1
26
Boudreau, Jessica
12
Angelo State
11:48.89
1
27
Klepper, Michelle
10
Barton County
11:51.70
1
28
Atkinson, Jennifer
10
Dallas Baptist
11:51.77
1
29
Trotter, Claire
9
Southern Methodi
11:52.00
1
30
Peterson, Sarah
9
South Plains
11:53.68
1
31
Hernandez, Noemi
10
Oklahoma Christi
11:59.14
1
32
Snook, Molly
11
Dallas Baptist
12:01.82
1
33
Trevino, Rowena
NA
Texas A&M-Kingsv
12:06.14
1
34
Bullis, Meggan
9
Dallas Baptist
12:07.97
1
35
Fabian, Tania
11
Texas-Pan Americ
12:11.37
1
36
Tuwei, Daisy
9
Lubbock Christia
12:16.42
1
37
Kuse, Felicia
9
St Gregory's
12:20.41
1
38
Beazley, Macey
11
Unattached
12:31.76
1
39
Allen, Christine
9
McMurry Universi
12:41.91
1
40
McGuire, Brittany
12
McMurry Universi
12:56.87
1
--
Gilbert, Elizabeth
10
Dallas Baptist
DNF
1
Womens 5000m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Powers, Ashlee
9
Southern Methodi
17:41.87
1
2
Keen, Caitlin
11
Southern Methodi
18:09.29
1
3
Willems, Emileigh
9
Wayland Baptist
18:40.79
1
4
Lopez, Dalia
9
New Mexico (JC)
18:54.97
1
5
Meade, Glynnis
10
Dallas Baptist
19:11.67
1
6
Livergood, Madeline
10
Texas Tech
19:17.17
1
7
Robinett, Megan
10
Wayland Baptist
20:50.88
1
8
Kuse, Felicia
9
St Gregory's
20:50.95
1
9
Kauffman, Maddie
9
South Plains
20:54.81
1
10
Hartley, Karly
9
Cowley College
21:18.57
1
Womens 55m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Grimes, Katie
12
Texas Tech
07.67
nwi
2
2
Davis, Keenan
9
South Plains
08.12
nwi
2
3
Gray, Jordan
10
Angelo State
08.18
nwi
2
4
McCowan, Kirsten
12
West Texas A&M
08.35
nwi
2
5
Bigby, Latesha
10
Butler County
08.38
nwi
2
6
Williams, Lexus
10
Abilene Christia
08.40
nwi
2
7
Biles, Britny
11
Texas A&M-Kingsv
08.43
nwi
2
8
Brooks, Cassie
12
Abilene Christia
08.47
nwi
1
9
King, Jasmine
10
South Plains
08.47
nwi
1
10
McDonald, Janeil
9
South Plains
08.52
nwi
1
11
McCalister, Trianna
9
West Texas A&M
08.56
nwi
1
12
Calloway, Chyna
11
Wayland Baptist
08.56
nwi
1
13
Sue, Theresa
11
Angelo State
08.65
nwi
1
14
Bartosch, Brianna
10
Texas A&M-Kingsv
08.72
nwi
1
15
Marical, Aspen
10
Oklahoma Baptist
09.03
nwi
1
Womens 55m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Grimes, Katie
12
Texas Tech
07.77
nwi
1
2
Anderson, Valencia
11
Wayland Baptist
08.19
nwi
2
3
Davis, Keenan
9
South Plains
08.23
nwi
5
4
Gray, Jordan
10
Angelo State
08.26
nwi
2
5
Williams, Lexus
10
Abilene Christia
08.35
nwi
4
6
Biles, Britny
11
Texas A&M-Kingsv
08.40
nwi
6
7
Bigby, Latesha
10
Butler County
08.46
nwi
1
8
McCowan, Kirsten
12
West Texas A&M
08.48
nwi
3
9
Brooks, Cassie
12
Abilene Christia
08.50
nwi
4
10
Marical, Aspen
10
Oklahoma Baptist
08.52
nwi
6
11
Calloway, Chyna
11
Wayland Baptist
08.53
nwi
4
12
McCalister, Trianna
9
West Texas A&M
08.61
nwi
6
13
McDonald, Janeil
9
South Plains
08.61
nwi
3
14
Bartosch, Brianna
10
Texas A&M-Kingsv
08.62
nwi
5
15
King, Jasmine
10
South Plains
08.72
nwi
1
16
Sue, Theresa
11
Angelo State
08.76
nwi
2
17
Rhodes, Lacey
11
Central Oklahoma
08.80
nwi
6
18
Cvitanovic, Lucija
9
Southern Methodi
08.80
nwi
3
19
Taylor, Angelica
9
South Plains
08.84
nwi
5
20
Baker, Natalie
9
Texas Tech
08.96
nwi
4
21
Durrough, Janelle
11
Wayland Baptist
09.03
nwi
1
22
Ambowode, Jasmine
9
Angelo State
09.09
nwi
3
23
Johnson, Tanesha
9
McMurry Universi
09.11
nwi
5
24
Thompson, Natalie
9
Texas Tech
09.17
nwi
6
25
Hollins, Crysta
9
Incarnate Word
09.19
nwi
2
26
Noyola, Zariah
10
Incarnate Word
09.20
nwi
6
27
Barnes, Shay
10
New Mexico (JC)
09.32
nwi
5
28
Carroll, Ashlyn
9
Central Oklahoma
09.33
nwi
1
29
Piskunova, Lilya
12
Incarnate Word
09.34
nwi
6
30
Jones, Katie
12
West Texas A&M
09.50
nwi
4
31
Liggins, Brittany
9
McMurry Universi
09.56
nwi
3
32
Peterson, Hannah
11
Incarnate Word
09.73
nwi
6
33
Holiwell, Marisa
11
West Texas A&M
09.89
nwi
5
34
Roopchan, Paige
9
Colby (KS)
09.89
nwi
1
35
Locke, Paige
11
Central Oklahoma
09.90
nwi
3
36
Slayton, Paige
11
Central Oklahoma
09.93
nwi
5
37
Allen, Rachel
10
Hardin-Simmons
10.27
nwi
5
38
Thompson, Katie
9
Southern Methodi
10.30
nwi
4
39
Goen, Paige
9
Hardin-Simmons
10.59
nwi
2
Womens 4x400m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Texas Tech
3:37.34
1
2
Relay Team
Texas Tech
3:44.74
2
3
Relay Team
South Plains
3:48.02
1
4
Relay Team
Abilene Christia
3:49.09
1
5
Relay Team
Oklahoma Baptist
3:49.66
2
6
Relay Team
Southern Methodi
3:51.09
1
7
Relay Team
Wayland Baptist
3:51.22
1
8
Relay Team
Butler County
3:57.04
2
9
Relay Team
Angelo State
3:57.98
3
10
Relay Team
South Plains
3:59.11
2
11
Relay Team
West Texas A&M
4:00.10
2
12
Relay Team
Incarnate Word
4:01.68
3
13
Relay Team
Texas-Pan Americ
4:05.94
3
14
Relay Team
McMurry Universi
4:06.20
5
15
Relay Team
Wayland Baptist
4:06.39
3
16
Relay Team
West Texas A&M
4:07.59
4
17
Relay Team
Angelo State
4:08.41
4
18
Relay Team
Texas A&M-Kingsv
4:09.01
5
19
Relay Team
Oklahoma Christi
4:13.52
4
20
Relay Team
Central Oklahoma
4:13.94
4
21
Relay Team
McMurry Universi
4:15.88
5
22
Relay Team
Cowley College
4:17.68
5
23
Relay Team
Texas-Pan Americ
4:20.44
5
24
Relay Team
Butler County
4:29.83
5
Womens Distance Medley
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
South Plains
12:05.79
1
2
Relay Team
Texas Tech
12:08.40
1
3
Relay Team
West Texas A&M
12:37.29
1
4
Relay Team
Texas Tech
12:45.45
1
5
Relay Team
West Texas A&M
12:56.06
1
6
Relay Team
Incarnate Word
13:10.55
1
7
Relay Team
Texas A&M-Kingsv
13:17.33
1
8
Relay Team
Cowley College
13:17.47
1
9
Relay Team
Colby (KS)
14:51.15
1
10
Relay Team
Colby (KS)
15:12.89
1
Womens Shot Put SECTION A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Okafor, Ifeatu
12
Texas Tech
15.84m
(51'11.5)
1
2
Perez, Helena
11
Southern Methodi
15.26m
(50'0.75)
1
3
Chin, Rayann
10
Southern Methodi
14.12m
(46'3.75)
1
4
Williams, Racquel
9
Coffeyville
13.97m
(45'10)
1
5
Milton, Jamesia
9
Cowley College
12.24m
(40'1.75)
1
6
Williams, Kimberly
11
Angelo State
12.21m
(40'0.5)
1
7
McCowan, Kirsten
12
West Texas A&M
12.16m
(39'10.5)
1
--
Davison, Jasmine
10
Texas-Pan Americ
FOUL
(--)
1
--
Kesee, Destiny
10
McMurry Universi
FOUL
(--)
1
Womens Shot Put SECTION B
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Morgan, Sandra
9
Cowley College
12.50m
(41'0)
1
2
Nelson, Casey
11
West Texas A&M
12.30m
(40'4.25)
1
3
Cvitanovic, Lucija
9
Southern Methodi
12.12m
(39'9)
1
--
Walton, Keerah
9
St Gregory's
ND
(--)
1
--
Thompson, Katie
9
Southern Methodi
ND
(--)
1
--
Criddle, Domonique
9
St Gregory's
ND
(--)
1
--
Williams, Lara
10
McMurry Universi
ND
(--)
1
--
Martinez, Kim
10
McMurry Universi
ND
(--)
1
--
Hoheisel, Janelle
9
Cowley College
ND
(--)
1
--
Velasquez, Cindy
12
Texas-Pan Americ
ND
(--)
1
--
Buck, Kallie
9
Coffeyville
ND
(--)
1
--
Taylor, Kelbie
9
St Gregory's
ND
(--)
1
--
Jones, Katie
12
West Texas A&M
ND
(--)
1
--
Locke, Paige
11
Central Oklahoma
ND
(--)
1
--
Piskunova, Lilya
12
Incarnate Word
ND
(--)
1
--
Slayton, Paige
11
Central Oklahoma
ND
(--)
1
--
Gray, Jordan
10
Angelo State
ND
(--)
1
--
Brooks, Cassie
12
Abilene Christia
FOUL
(--)
1
--
Wright, Josie
9
Butler County
FOUL
(--)
1
--
Rice, Brea
9
Butler County
FOUL
(--)
1
--
Riley, Tara
11
Abilene Christia
FOUL
(--)
1
--
Hartwick, Lauren
10
Abilene Christia
FOUL
(--)
1
--
Brown, Lenee
10
Cowley College
FOUL
(--)
1
--
Cameron, Raven
9
Coffeyville
FOUL
(--)
1
--
Rowland, DaNay
9
Coffeyville
FOUL
(--)
1
--
Shipp, Shannon
10
Hardin-Simmons
FOUL
(--)
1
--
Noyola, Zariah
10
Incarnate Word
FOUL
(--)
1
--
Paniagua, Elissa
9
Hardin-Simmons
FOUL
(--)
1
--
Burns, LaNissa
9
McMurry Universi
FOUL
(--)
1
--
Peterson, Hannah
11
Incarnate Word
FOUL
(--)
1
--
Anderson, Erika
11
Texas-Pan Americ
FOUL
(--)
1
--
Shaw, Megan
9
Texas-Pan Americ
FOUL
(--)
1
--
Butler, Jacy
9
West Texas A&M
FOUL
(--)
1
--
Vrana, Valerie
9
Texas A&M-Kingsv
FOUL
(--)
1
Womens Weight Throw
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Chin, Rayann
10
Southern Methodi
17.75m
(58'2.75)
1
2
Davison, Jasmine
10
Texas-Pan Americ
16.74m
(54'11)
1
3
Perez, Helena
11
Southern Methodi
16.18m
(53'1)
1
4
Murphy, Elizabeth
12
Southern Methodi
15.93m
(52'3)
1
5
Milton, Jamesia
9
Cowley College
15.63m
(51'3.25)
1
6
Hartwick, Lauren
10
Abilene Christia
15.37m
(50'5)
1
7
Anderson, Erika
11
Texas-Pan Americ
15.13m
(49'7.5)
1
8
Tipton, Lacey
10
Cowley College
15.07m
(49'5.25)
1
9
Lakey, Shalania
11
Abilene Christia
15.04m
(49'4)
1
10
Espinoza, Vivian
11
Texas-Pan Americ
13.80m
(45'3.25)
1
11
Nelson, Casey
11
West Texas A&M
13.76m
(45'1.5)
1
12
Buck, Kallie
9
Coffeyville
13.37m
(43'10.25)
1
13
Vega, Kira
10
Cowley College
13.33m
(43'8.75)
1
14
Cameron, Raven
9
Coffeyville
13.32m
(43'8.25)
1
15
Getz, Erika
9
Coffeyville
13.07m
(42'10.5)
1
16
Wright, Josie
9
Butler County
12.75m
(41'9.75)
1
17
Burns, LaNissa
9
McMurry Universi
12.70m
(41'8)
1
18
Butler, Jacy
9
West Texas A&M
12.53m
(41'1.25)
1
19
Morgan, Sandra
9
Cowley College
12.12m
(39'9)
1
--
Paniagua, Elissa
9
Hardin-Simmons
FOUL
(--)
1
--
Rowland, DaNay
9
Coffeyville
FOUL
(--)
1
--
Williams, Racquel
9
Coffeyville
FOUL
(--)
1
--
Ostlund, Kathryn
10
Oklahoma Christi
FOUL
(--)
1
--
Martinez, Kim
10
McMurry Universi
FOUL
(--)
1
--
Shaw, Megan
9
Texas-Pan Americ
FOUL
(--)
1
--
Wyatt, Samantha
10
Butler County
FOUL
(--)
1
--
Gonzalez, Klarissa
9
Texas-Pan Americ
FOUL
(--)
1
--
Rice, Brea
9
Butler County
FOUL
(--)
1
--
Waters, Amy
12
Central Oklahoma
FOUL
(--)
1
--
Shipp, Shannon
10
Hardin-Simmons
FOUL
(--)
1
Womens High Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Strickland, Libby
9
West Texas A&M
1.71m
(5'7.25)
1
2
Palu, Michaela
9
Texas Tech
1.66m
(5'5.25)
1
2
Bigby, Latesha
10
Butler County
1.66m
(5'5.25)
1
3
Cvitanovic, Lucija
9
Southern Methodi
1.66m
(5'5.25)
1
5
Rhodes, Lacey
11
Central Oklahoma
1.66m
(5'5.25)
1
10
Brooks, Cassie
12
Abilene Christia
1.61m
(5'3.25)
1
10
Shinsky, Marissa
12
Incarnate Word
1.61m
(5'3.25)
1
10
Alvarez, Samantha
12
Texas A&M-Kingsv
1.61m
(5'3.25)
1
6
Thompson, Natalie
9
Texas Tech
1.61m
(5'3.25)
1
6
Holly, Kati
11
Angelo State
1.61m
(5'3.25)
1
6
Johnson, Ashley
9
South Plains
1.61m
(5'3.25)
1
9
Danville, Kearah
11
Angelo State
1.61m
(5'3.25)
1
13
Noyola, Zariah
10
Incarnate Word
1.56m
(5'1.25)
1
14
Andrews, Niki
10
Cowley College
1.56m
(5'1.25)
1
--
McKown, Kylie
Unattached
NH
(--)
1
--
Brant, Morgan
10
Cowley College
NH
(--)
1
--
Martinez, Priscilla
Unattached
NH
(--)
1
--
Turner, Ericka
9
Cowley College
NH
(--)
1
--
Bell, Torriah
9
Coffeyville
NH
(--)
1
--
Baker, Natalie
9
Texas Tech
NH
(--)
1
--
Piskunova, Lilya
12
Incarnate Word
NH
(--)
1
--
Bellah, Kami
12
Hardin-Simmons
NH
(--)
1
--
Peterson, Hannah
11
Incarnate Word
NH
(--)
1
--
Gray, Jordan
10
Angelo State
NH
(--)
1
--
Ambowode, Jasmine
9
Angelo State
NH
(--)
1
--
Locke, Paige
11
Central Oklahoma
NH
(--)
1
--
Ellis, Kristi
11
Texas Lutheran
NH
(--)
1
--
Thompson, Katie
9
Southern Methodi
NH
(--)
1
--
Avila, Amy
9
Texas-Pan Americ
NH
(--)
1
--
Johnson, Tanesha
9
McMurry Universi
NH
(--)
1
--
Slayton, Paige
11
Central Oklahoma
NH
(--)
1
Womens Long Jump SECTION A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Danville, Kearah
11
Angelo State
5.68m
(18'7.5)
nwi
1
2
Jackson, Gionna
9
Texas Tech
5.61m
(18'4.75)
nwi
1
3
White, Kierra
10
South Plains
5.34m
(17'6)
nwi
1
4
Edohoukwa, Ekaete
9
Incarnate Word
5.13m
(16'9.75)
nwi
1
5
Madden, Courtney
10
Southern Methodi
5.05m
(16'6.75)
nwi
1
6
Lopez, Elizabeth
Juarez Universit
5.02m
(16'5.5)
nwi
1
7
Jones, Katie
12
West Texas A&M
4.95m
(16'2.75)
nwi
1
8
Claudia, Ruezga
Juarez Universit
4.77m
(15'7.75)
nwi
1
9
Edohoukwa, Elizabeth
9
Incarnate Word
4.60m
(15'1)
nwi
1
10
Nelson, Stephanie
10
Incarnate Word
4.50m
(14'9)
nwi
1
Womens Long Jump SECTION B
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Sheppard, Shykilia
11
Wayland Baptist
5.63m
(18'5.5)
nwi
1
2
Alexander, Tiana
10
McMurry Universi
5.45m
(17'10.5)
nwi
1
3
Bell, Torriah
9
Coffeyville
5.37m
(17'7.25)
nwi
1
4
McCalister, Trianna
9
West Texas A&M
5.36m
(17'7)
nwi
1
5
Gray, Jordan
10
Angelo State
5.35m
(17'6.5)
nwi
1
6
Matthews, Lloynecia
9
New Mexico (JC)
5.33m
(17'5.75)
nwi
1
7
McDonald, Janeil
9
South Plains
5.23m
(17'1.75)
nwi
1
8
Montes, Laura
Juarez Universit
5.15m
(16'10.75)
nwi
1
9
Coleman, Shanita
11
McMurry Universi
5.14m
(16'10.25)
nwi
1
10
King, Jasmine
10
South Plains
5.06m
(16'7)
nwi
1
11
Young, Ebony
9
Western Texas
5.04m
(16'6.25)
nwi
1
12
Cruz, Diana
Juarez Universit
5.02m
(16'5.5)
nwi
1
13
Cuffy, Rachel
9
Cowley College
4.98m
(16'4)
nwi
1
14
Brooks, Cassie
12
Abilene Christia
4.97m
(16'3.5)
nwi
1
14
Ambowode, Jasmine
9
Angelo State
4.97m
(16'3.5)
nwi
1
16
Williams, Jasmine
9
McMurry Universi
4.91m
(16'1.25)
nwi
1
17
Guerrero, Vania
Juarez Universit
4.88m
(16'0)
nwi
1
18
Slayton, Paige
11
Central Oklahoma
4.86m
(15'11.25)
nwi
1
19
Ortiz, Anna-Marie
9
Butler County
4.85m
(15'10.75)
nwi
1
20
Sillemon, Silvia
10
McMurry Universi
4.79m
(15'8.5)
nwi
1
21
Clarke, Brittany
11
Angelo State
4.78m
(15'8)
nwi
1
22
Meier, Rachael
9
Butler County
4.75m
(15'7)
nwi
1
22
Lacossade, Tarah
9
Texas A&M-Kingsv
4.75m
(15'7)
nwi
1
24
Berryman, Madison
11
Central Oklahoma
4.73m
(15'6)
nwi
1
25
Price, Audrey
10
Central Oklahoma
4.69m
(15'4.5)
nwi
1
26
Carroll, Ashlyn
9
Central Oklahoma
4.67m
(15'3.75)
nwi
1
27
Barnes, Shay
10
New Mexico (JC)
4.66m
(15'3.25)
nwi
1
28
Locke, Paige
11
Central Oklahoma
4.57m
(14'11.75)
nwi
1
29
Bellah, Kami
12
Hardin-Simmons
4.53m
(14'10.25)
nwi
1
30
Taylor, Angelica
9
South Plains
4.52m
(14'9.75)
nwi
1
31
Velasquez, Cindy
12
Texas-Pan Americ
4.46m
(14'7.5)
nwi
1
32
Reece, Dietra
9
Central Oklahoma
4.45m
(14'7)
nwi
1
33
Roopchan, Paige
9
Colby (KS)
4.43m
(14'6.25)
nwi
1
34
Allen, Jaye
9
St Gregory's
4.24m
(13'10.75)
nwi
1
35
Diaz, Amanda
9
Colby (KS)
4.19m
(13'8.75)
nwi
1
Womens Triple Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Ouedraogo, Amanda
12
Abilene Christia
12.50m
(41'0)
nwi
1
2
McGhee, Avril
10
Texas Tech
12.08m
(39'7.5)
nwi
1
3
White, Kierra
10
South Plains
11.98m
(39'3.5)
nwi
1
4
Claudia, Ruezga
Juarez Universit
11.30m
(37'0.75)
nwi
1
5
McDonald, Janeil
9
South Plains
11.18m
(36'8)
nwi
1
6
Madden, Courtney
10
Southern Methodi
11.13m
(36'6)
nwi
1
7
Ambowode, Jasmine
9
Angelo State
11.11m
(36'5.25)
nwi
1
8
Montes, Laura
Juarez Universit
10.90m
(35'9)
nwi
1
9
Rhodes, Lacey
11
Central Oklahoma
10.77m
(35'4)
nwi
1
10
Cruz, Diana
Juarez Universit
10.74m
(35'2.75)
nwi
1
11
Rodgers, Jaylen
10
Angelo State
10.71m
(35'1.5)
nwi
1
12
McCalister, Trianna
9
West Texas A&M
10.68m
(35'0.25)
nwi
1
--
King, Jasmine
10
South Plains
ND
(--)
nwi
1
--
Piskunova, Lilya
12
Incarnate Word
ND
(--)
nwi
1
--
Lacossade, Tarah
9
Texas A&M-Kingsv
ND
(--)
nwi
1
--
Roopchan, Paige
9
Colby (KS)
FOUL
(--)
nwi
1
--
Edohoukwa, Elizabeth
9
Incarnate Word
FOUL
(--)
nwi
1
--
Edohoukwa, Ekaete
9
Incarnate Word
FOUL
(--)
nwi
1
--
Clarke, Brittany
11
Angelo State
FOUL
(--)
nwi
1
--
Coleman, Shanita
11
McMurry Universi
FOUL
(--)
nwi
1
--
Sillemon, Silvia
10
McMurry Universi
FOUL
(--)
nwi
1
--
Alexander, Tiana
10
McMurry Universi
FOUL
(--)
nwi
1
Womens Pole Vault
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Aguliar, Angie
Unattached
3.90m
(12'9.5)
1
2
Poncik, Shelby
9
Texas Tech
3.75m
(12'3.5)
1
3
Cook, Haley
9
Texas Tech
3.60m
(11'9.5)
1
4
Shimanek, Evan
12
Oklahoma Baptist
3.60m
(11'9.5)
1
5
Shaughnessy, Erinn
10
Oklahoma Baptist
3.45m
(11'3.75)
1
6
Moore, Morgan
11
Unattached
3.30m
(10'9.75)
1
7
Moreau, Kimberly
9
South Plains
3.15m
(10'4)
1
8
Gurerro, Erica
10
Central Oklahoma
3.15m
(10'4)
1
8
Steinbock, Mariah
10
McMurry Universi
3.15m
(10'4)
1
--
Andrews, Niki
10
Cowley College
NH
(--)
1
--
Black, D'Onna
9
New Mexico (JC)
NH
(--)
1
--
Strickland, Caroline
10
Cowley College
NH
(--)
1
--
Ferguson, Kelsee
9
McMurry Universi
NH
(--)
1
--
Alvarez, Samantha
12
Texas A&M-Kingsv
NH
(--)
1
--
Harak, Daysha
11
Central Oklahoma
NH
(--)
1
--
Thomas, Jessie
10
West Texas A&M
NH
(--)
1
--
McCumber, Taylor
10
Texas A&M-Kingsv
NH
(--)
1
Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Hashtags
#texas-tech
#indoor
#invitational
#masked-rider
#open
More news
2013 Results - Nebraska Indoor Tune-Up
2013 Results - Herm Wilson Invitational
864 shares:
Texas Tech Indoor Open and Multi
,
Abilene Christian University Track and Field and Cross Country - Abilene, Texas
,
Angelo State University Track and Field and Cross Country - San Angelo, Texas
,
Barton Community College - Great Bend, Kansas
view all
0
likes:
0
comment(s)
History for Oklahoma Baptist University Track and Field and Cross Country - Shawnee, Oklahoma
Year
Videos
News
Photos
Blogs
2015
2
77
2014
8
93
2013
124
2012
11
74
2011
44
7
2010
37
9
2009
4
3
2008
12
1
2007
1
Show 6 more
Hashtags
#texas-tech
#indoor
#invitational
#masked-rider
#open
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!